Založit webové stránky nebo eShop

NAPSALI O NÁS

Dobrá – Mosty 2:3 (0:1) Střely Lyska a P. Kufy mířily v úvodu zápasu nad bránu, ale Bula po rohovém kopu Szlaura už hlavičkoval přesně. V úvodu druhé části hry se rozhodlo o vítězi. Kapsia uvolnil Koláře a ten skvěle naservíroval míč zakončujícímu Lukoszovi. Vzápětí si oba své role vyměnili. Lukosz vypálil a brankářem vyražený míč nabídl dobře postavenému Kolářovi. V posledních dvaceti minutách se zápas změnil v drama. Domácí snížili z penalty na 1:3 a pak díky standardní situaci zakončené precizní hlavičkou dali kontaktní gól. „Penalta nebyla v pořádku, křižující stoper Lysek se protihráči evidentně uhýbal,“ poznamenal trenér Mostů Pavel Vavřač.

Vendryně – Dobrá 4:2 (1:2) Favorizovaní domácí se na tři body pořádně nadřeli, hosté je v první částí hry pořádně potrápili, po dobře zahraných standardních situacích dvakrát vedli. Mezitím se radovali také domácí Sikora našel Bilka, ten sklepnul míč pro přesně mířícího kanonýra Stoszka. „Většinou se doma nedokážeme prosadit v okolí šestnáctky, ale tentokrát jsme vinou presu ze strany soupeře měli problémy úplně všude,“ vypozoroval trenér Vendryně Zdeněk Černek. Jeho mužstvu pomohla rychlá vyrovnávací branka, kdy míč putoval po ose Repaský - Kohut - Chwastek. V posledních minutách domácí strhli vítězství na svou stranu, nejprve Ploszek proměnil penaltu za faul na Stoszka a pak po sólu Stoszka a centru Ploszka si hosté dali čtvrtý gól sami.

Jablunkov – Dobrá 0:3 (0:2) Spartak se souží, nachází se ve výsledkové i herní křeči. Brankáře Dobré po celý zápas pořádně neohrozil, před jeho bránu se dostával jen sporadicky. V defenzívě Spartak hořel, Dobrá si vytvořila celou řadu gólových příležitostí. Do vedení ji střelou k tyči dostal Imričko, o několik minut později Šmahaj zakončil kombinační souhru následující po špatné rozehrávce domácích a ve druhé půli se do odraženého míče opřel Bednárek a zvýšil na konečných 0:3.

Dobrá – Sedliště 1:2 (1:1) Přestože úvodní nápor patřil domácím, jako první se radovali hosté. Ve 3. minutě předvedli z poloviny hřiště pěknou kombinační akci na jeden dotek Kaloč se Smichovičem a posledně jmenovaný po vyšachování domácí obrany skóroval do prázdné branky. V 15. minutě se domácím zranil stoper Gryžboň, čímž doberská defenzíva dostala trhliny. Vyrovnat se podařilo domácím ve 40. minutě, kdy rohový kop Palarčíka zužitkoval Herník. Po změně stran šancí na obou stranách ubylo a především se bojovalo. Rozhodnutí přišlo v 87. minutě, kdy pronikající Röschl byl ve vápně nedovoleně zastaven Imričkem a pískala se přísná penalta. Tu pak s přehledem proměnil Smichovič.

Dobrá: Glogar – Nikl, Imričko, Gryžboň (15. D. Damek), Bednárek – Filipčík, Herník, Palarčík, Platoš (70. R. Papřok) – Dužík, Šmahaj. Trenér: Stanislav Kowalík.
Sedliště: D. Majer – Verlík, Valas, T. Majer, Mohyla (70. Karpeta) – Sládek (75. M. Bartečko), Röschl, Hél, R. Bartečko – Smichovič (90. Krpel), Kaloč. Trenér: Daniel Majer.

Nýdek – Dobrá 1:0 (1:0) Jediná branka utkání padla z penalty odpískané za faul na Očadlíka. Úspěšným střelcem byl domácí brankář Svatoš, jenž kryl dvě nebezpečné střely hostů. Vedoucí tým soutěže byl o něco aktivnější, ale jeho další nebezpečné akce gólem neskončily. Očadlík ani Spratek neproměnili samostatné úniky, jednou obránci Dobré vykopli míč z prázdné brány. „Troufám si říct, že na I. B třídu to byl výborný fotbal,“ domníval se domácí kouč Miloš Koloničný.

TJ Sokol Dobrá – FK Těrlicko 3:1 (0:0) Čekal se vyrovnaný souboj, ale Dobrá byla přeci jen o trošku lepší, více chtěla a hlavně konečně proměnila své brankové příležitosti. Těrlicku se jen velmi těžce dostávalo přes velmi dobře hrající obranu Dobré. Branky: Rajnoch 2, Kendzior – Matykiewicz.                                                                    (ZDROJ: Denik.cz)

IRP Český Těšín – Sokol Dobrá 7:3 (4:1)  Čekalo se vyrovnanější utkání, ale domácí Těšín převyšoval svého soupeře ve všech herních činnostech a chybělo málo, aby nastříleli domácí v celém turnaji třicítku branek. Dobrá, zkoušející nový obranný systém, zcela vyhořela, jelikož šest branek dostala ze samostatných nájezdů, a to ještě Těšín zahodil spoustu dalších příležitostí. Svěřenci trenéra Damka vyhráli vlastní turnaj bez ztráty jediného bodu.
Branky: Béla, Hradečný, Bolek, Rac, Pieszka, Pfleger, Przyczko – Herník, Palarčík, Filipčík.          (ZDROJ: Denik.cz)

TJ Dobratice - TJ Sokol Dobrá 4:3 (3:1). V zápase dvou týmů, ležících nedaleko od sebe, překvapily Dobratice, které rozhodně neměly být v utkání favoritem, jenže opak byl nakonec pravdou. V zápase Dobratičtí jasně dominovali a do poločasu vstřelily soupeři tři branky. Po změně stran se hra přeci jen vyrovnala a v závěru se podařilo Dobré korigovat, ale to bylo z jejich strany vše. Branky: Marek Causidis 2, F. Zeman, Pánek – D. Šmahaj 2, Rečka.         (ZDROJ: Denik.cz)

Sn. Horní Žukov - TJ Sokol Dobrá 4:3 (2:2) Žukov byl v prvním poločase překvapivě lepším soupeřem a nad favoritem z Dobré vedl již 2:0. To ještě neproměnil řadu vyložených šancí. Fotbalistům z Dobré se však ještě do poločasu podařilo vyrovnat. Ve druhém poločase šla do vedení Dobrá a zdálo se, že své vedení udrží až do konce, Žukovu se však podařilo srovnat a těsně před koncem navíc po pěkné narážečce utkání ještě rozhodnout.Branky: Kraina 2, Jurczyta, Benda - Šmahaj, Rajnoch, Bednárek.                                                                                                         (ZDROJ: Denik.cz)

Finstal Lučina – TJ Sokol Dobrá 3:3 (1:1). Utkání nemělo svého favorita, oba celky se nakonec rozešly spravedlivou remízou. Fotbalisté z Dobré se ujali vedení, ale Lučina dokázala během chviličky vyrovnat. Po změně stran byl blíže k vítězství tým z okresního přeboru, nakonec Dobrá svým závěrečným tlakem srovnala. Branky: Gančarčík, Dobřický, vlastní – Rajnoch 2, Pánek.                                                                                                                    (ZDROJ: Denik.cz)

aktualizováno: 26.03.2013 13:40:05