Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

AKTUÁLNĚ

Přesměrování na nový web TJ SOKOL DOBRÁ:

www.sokoldobra.cz

 

 

 

 


KONEC SEZÓNY 2011/2012

Fotky z ukončení sezóny žáčků a přípravky...


 

ZHODNOCENÍ SEZÓNY...

Komplexní hodnocení

jarní části sezóny 2011/2012

Team:                 Sokol Dobrá

Soutěž:               1.B tř., sk.: C

Celkově:             09. místo   10-3-13          47:65             33 bodů         (-6)

Podzim:              10. místo   03-0-06          12:24             09 bodů         (-9)

po příchodu                            02-0-02          07:03              06 bodů         (0)

Jaro:                    07. místo   05-3-05          22:28             18 bodů         (0)

Cíl:                       umístění do 5 místa – NESPLNĚNO

Rozbor:

Vnitřní cíl jsme nesplnili, byť jsme k tomu měli ještě 4 kola před koncem sezóny hodně blízko. Závěrečné zápasy, vyjma Dolní Datyně a Lutyně, jsme nezvládli psychicky a hlavně (což je velké překvapení) i po herní a taktické stránce.

            Tým v jarní části soutěže měl kolísavé výkony. Je vidět určitý posun, hlavně co se tréninkové morálky týče, ovšem ne všichni dávají práci tolik, kolik by byla potřeba a spoléhají na “nějak” zaběhnutý systém odpovědnosti.

             V samotných zápasech jsou velké rezervy. Hlavně v defenzivě a ve finální části. Chybí hotový středový hráč, který by dal hře pod tlakem myšlenku a vzal odpovědnost na sebe, chybí typický koncový hráč, který prahne po gólu a v neposlední řadě není hráče, který by dokázal řídit defenzivní činnost obranné řady. Navíc u řady hráčů hraje obrovskou úlohu psychický blok.

            V týmu je ale řada individualit, která má velké předpoklady do budoucna. Musí se k nim zapracovat nové, hotové tváře, aby jejich výkon souměrně rostl a ne stagnoval, v nejhorším scénaři dokonce měl klesající tendenci.

            Jsem přesvědčený o tom, že s týmem se dá pracovat na velmi slušné úrovni, je třeba však změnit strategii, nastolit si jasná pravidla, včetně (ne) uzavření kádru a vnést tlak na odpovědnost každého jedince. Pokud se všechny periody podaří naplnit, není třeba mít v nadcházející sezóně skromné cíle….

            Závěrem bych chtěl všem aktérům poděkovat za půlroční poctivou práci (až na male excesy), poděkovat I hráčům z dorostu a B týmu za nezbytnou výpomoc v některých zápasech a popřát všem příjemnou dovolenou, vydatný odpočinek a 12. července NASHLEDANOU při zahájení krátké letní přípravy….

                                                                                                                                                                          Trenér “A” týmu


Muži TJ SOKOL DOBRÁ B  zakončili sezónu 2011 – 2012 výhrou v Řepištích 3:1. Jarní kolo přineslo kolísavé výkony, ale jsme  féroví, bohatým bereme, chudým dáváme. Je mi jasné, že pracovní vytížení a školní povinnosti hráčů ubírají na účasti v trénincích, i tak můžu jarní sezónu hodnotit kladně. Úkol výboru jsme splnili, porazili Nošovice a skončili v tabulce před naším sousedem na 6. místě, se ziskem 49 bodů. Děkuji všem, kteří se zapojili do hry, zvlášť dorostencům, kteří doplňovali hráčský kádr. Dařilo se jim jak herně, tak i střelecky.

Muži B mají v řadách několik hráčů, kteří by mohli nastoupit v A týmu, pokud by jim to povinnosti dovolili. Přesto někteří pozvání odmítají, a to mne mrzí. Pokud se někdo do A týmu dostane, beru to jako výzvu pro ostatní, že každý má šanci.

Poděkovaní také patří hráčům A týmu, kteří se zapojili do hry za B tým.

Přeji všem příjemnou dovolenou a brzké uzdravení zraněných hráčů.                        Trenér Pustovka Jan


Starší žáci...

Tak jak jsem předesílal před začátkem jarní části soutěže, tak se i stalo. Bohužel díky nedobré zimní přípravě, trvalo klukům delší čas dostat se do toho správného herního rytmu a herní pohody, ale když k něčemu přistupujete správně, tak se úspěch po nějaké době dostaví. V tomto případě se jedná o úspěch, který na první pohled není tak patrný. Proto uvedu jen pár nutných souvislostí. Žáci hrají krajskou soutěž, přestože loni hráli o třídu níž a krčili se na spodu tabulky. Díky mnoha faktorům se dostali do kraje, kde měli býti logicky “přejeti“ kýmkoliv kdo se jim postaví za soupeře. Na podzim měl skutečně herní projev mého mužstva do značky ideál daleko. Kluci se kopali za uši, měli poraženeckého ducha, na hřišti ani nepípli a z proher si nic nedělali. Ovšem jaro už byla jiná káva. Po prvních čtyřech nevydařených zápasech přišel zlom, a jak jsem slýchával od fanoušků, kteří si našli cestu na žákovské zápasy, na hřišti byl najednou úplně jiný tým. Mí svěřenci se začali rvát, nechtěli dát body soupeřům jen tak zadarmo, hráli důrazněji, přesněji, zodpovědněji. Začali spolu na hřišti konečně komunikovat a nakonec si začali také věřit. Poslední tři zápasy už jasně deklarovaly  jaký kus cesty mí borci zdolali a jaký potenciál v nich dřímá. Všichni do jednoho změnili své špatné návyky, šli do sebe a prokázali, že chtějí být úspěšní! Co se týče právě příštího ročníku, budeme se muset primárně zaměřit na hru dopředu, lepší přechody jeden na jednoho a vypilovat kombinaci. Bohužel nás opustilo 6 hráčů, ale všichni jsou nahraditelní a jistě budeme v příštím roce herně o další level výš.

Trenér starších žáků Marek Myšinský


Mladší žáci...

S rozpaky jsme čekali na letošní sezónu. Rozdělením starších a mladších žáků a následně hra mladších na šířku hřiště nám nadělilo několik problému. Hlavně počet hráčů. Ale asi to byl správný krok.

Začátek podzimu vyšel klukům náramně. V nejsilnějším složení sbírali body doma i venku a usadili se na 1. příčce tabulky. Bylo vidět, že se dokážeme rovnat i s kluby s větší hráčskou základnou. Někteří kluci již nastupovali pravidelně za starší žáky a postupem času to na nich po fyzické stránce začlo být znát. Za to jim děkuji. Začali jsme proto do mužstva zapracovávat starší přípravku.

Na jaře, i když  se mladí kluci snažili a sehráli několik kvalitních utkání, jsme začali trošku ztrácet. Projevoval se hlavně věkový rozdíl a rozdíl stylu hry při příchodu do jiné věkové kategorie. Určitě jsou mezi nimi talentovaní hráči, s kterými můžeme počítat i do budoucna. Ale i tak jsme udrželi  po posledním odehraném zápase 4. místo, což je pro Dobrou v krajské soutěži vynikající výsledek.

Nezbývá mi nic jiného, něž klukům poděkovat a popřát jim mnoho úspěchů do další sezóny.

                                                                                                                    Trenér mladších žáků Tomáš Helvín


Starší a mladší přípravka...

V sezóně 2011/2012 byla mladší přípravka (ročníky 2003 a mladší) přihlášena do Brušperské ligy mladších přípravek. Naše sestava čítala až 16 borců, avšak z ročníku 2003 pouze dva. Pravidelně se všech zápasů zúčastňovala asi polovina nejmladších fotbalistů. Trenéři Jaroslava Velčovská, Martin Budínský a Kamil Zícha se snažili připravit nejmenší fotbalisty z Dobré a okolí na své první zápasy. Kromě Brušperské ligy sehráli taky Zimní ligu Frýdecko-Místecka. V obou turnajích předvedli naši nejmenší sympatické výkony, které jsou velkým příslibem do budoucna. Některé krásné kombinační situace by jim mohli závidět i jejich starší kolegové. Pro mnohé kluky, kteří s fotbalem začínají a udělali první kroky k tomu, aby z nich byli opravdoví fotbalisté, je důležité vydržet a v příští sezóně opět pravidelně chodit na všechny tréninky a zápasy fotbalové přípravky.

Starší přípravka TJ Sokol Dobrá (ročníky 2001 a 2002) se zúčastnila Frýdecko-Místecké ligy starších přípravek kdy po výborném podzimu a průměrném jaru skončila v první polovině tabulky. Celkové výsledky však nejsou to nejdůležitější. Daleko důležitějším postřehem pro trenéry však je, že i tito ročníky můžou zastoupit své starší kolegy v žácích (jak se tomu mnohdy pravidelně stává) a ukázal, co všechno se již ve svém fotbalovém životě naučili. Jsme malá obec a nemáme bohužel tolik fotbalistů, abychom mohli obsazovat hráče dle jejich věku, ale mnohdy právě Ti mladší nastupují v žácích se staršími ročníky. V Zimní lize Frýdecko-Místecka skončila starší přípravka těsně před finálem, kde postoupilo pouze 6 nejlepších týmů z celkem 36 přihlášených. Celý tým starší přípravky tvořilo v sezóně 2011/2012 celkem 13 chlapců a 1 děvče. Trenéři Miroslav Pavlásek a Radim Miarka.

Za celou fotbalovou přípravku děkujeme všem rodičům, kteří nám pomáhali v uplynulé sezoně nejen s dopravou na jednotlivé turnaje či zápasy, ale i s přípravou hřiště apod.

Fotogalerie ze všech zápasů, turnajů, ale i z tréninků a dalších akcí najdete na webu fotbalové přípravky TJ Sokol Dobrá www.fotbaldobrauf-m.blog.cz

Za celý realizační tým přípravky Miroslav Pavlásek


Z Hnojníku bez bodů...

 

                           Sobota 16.června hřiště ve Hnojníku - 1.B třídy sk.C mužů

                                                                            

                SOKOL HNOJNÍK                    -                    TJ SOKOL DOBRÁ "A"

                               2 (1)                                                                        0 (0)

Sestava: Glogar - Fojtík (62. Pánek), Imričko, Bednárek, Pietroszek - Gryžboň - Šmahaj, Palarčík, Filipčík (27.Kováč) - Ďurfina, Dužík.


neděle 17.června od 17:00 hřiště v Řepištích

ŘEPIŠTĚ "B"    -    TJ SOKOL DOBRÁ "B"     1:3 (1:1)

Branky: 2x Hovora, Gryžboň O.

Sestava: Baran  - Bayer, Figura, Knodl, Babiš - Kendzior, Platoš, Malchárek, Rajnoch - Pánek (60.Papřok), Hovora (80.Gryžboň O.)


Remíza s lídrem...

                    sobota 9.června od 17:00 Hřiště Na Spartě - 26.kolo 1.B třídy sk.C mužů

                                                                           

                TJ SOKOL DOBRÁ "A"            -            TJ SOKOL DOLNÍ LUTYNĚ

                                    0 (0)                                                                     0 (0)

Sestava: Glogar - Fojtík, Imričko, Bednárek (70.Gryžboň), Pietroszek (60. Damek) - Rajnoch - Šmahaj, Kováč, Filipčík - Javorek, Ďurfina (80.Palarčík)

Domácí chtěli proti lídrovi tabulky nechat zapomenout na své špatné výsledky z posledních zápasů. Dobrá svého soupeře přehrávala, leč chybělo jí přesné zakončení. Už v prvním poločase gólově zklamali postupně Ďurfina, Filipčík a Javorek. „Kdyby zápas skončil 7:4, nikdo by nemohl říct ani popel," kroutil hlavou domácí trenér Petr Wiecek. Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. Gólu se příznivci v Dobré nakonec nedočkali. „Musím říct, že to byl nejslabší tým, se kterým jsme doma hráli. Lutyně hrála bez nápadu, bez systému a bez koncepce. Hodně mě zklamala. My jsme naopak hráli úplně jinak, než v minulých zápasech v Hrádku a doma s Dobraticemi," podotkl Wiecek.

Předzápas:

9.6. od 14:30             dorost      DOBRÁ  FRYČOVICE     2:2


neděle 10.června od 14:00 Na Spartě

TJ SOKOL DOBRÁ "B"       -    STAŘÍČ "B"

                                                                   6 (2)                                      1 (0) 

Sestava: Baran - Babiš, Knodl, Figura, Bayer - Palarčík (75. Kaňok), Platoš, Malchárek, Horáček - Pánek (60. Papřok), Kendzior (65. Dužík)

Branky: 4x Papřok, Pánek, Kendzior 

 


Prohra v Hrádku...

neděle 3.6. od 17:00 hřiště Hrádek -  25.kolo 1.B třídy sk.C mužů

                                                                                    

                         SOKOL HRÁDEK                       -                  TJ SOKOL DOBRÁ "A"

                                        3 (2)                                                                        0 (0) 

Sestava Dobré: Baran - Damek, Gryžboň, Pietroszek, Fojtík (60. Bednárek) - Filipčík - Šmahaj, Javorek, Dužík (70. Papřok) - Rajnoch, Ďurfina

Další zápasy:

Ne 3.6.      9:00          ST. ŽÁCI                                BANÍK ALBRECHTICE- DOBRÁ     1:2      
Ne 3.6.    10:45         ML. ŽÁCI                               BANÍK ALBRECHTICE - DOBRÁ    10:1    

So 2.6.      14:30        DOROST                              HUKVALDY- DOBRÁ     1:1

So 2.6.     17:00           Muži "B"                            

TOŠANOVICE- DOBRÁ "B" 1:1 (0:0)

Branka Dobré: Figura

Sestava: Glogar - Baran J., Figura, Knodl, Bayer - Papřok, Gryžboň J., Filipčík, Kendzior - Baran P., Pánek

Střídali: Malchárek P., Gryžboň O., Sojka J.


Domácí derby...

sobota 26.května od 17:00 hřiště Na Spartě -  24.kolo 1.B třídy sk.C mužů

                                                                                   

                           TJ SOKOL DOBRÁ "A"                 -                    TJ DOBRATICE

                                                1 (0)                                                                   3 (3)

Branka Dobré: 64. Palarčík

Sestava Dobré: Glogar - Fojtík (37. Bednárek), Imričko, Pietroszek, Filipčík - Gryžboň (27. Rajnoch) - Kováč (59. Dužík), Palarčík, Šmahaj - Ďurfina, Koloničný.

Domácím úvod zápasu vůbec nevyšel. Již ve 2. minutě vyrobil hrubici Pietroszek, F. Zeman našel přesnou přihrávkou svého bratra Lukáše a bylo to 0:1. Domácí mohli srovnat Koloničným, ten však neuspěl a z následného protiútoku skóroval Marek Causidis – 0:2. Zmar domácích podtrhl ve 26. minutě opět Koloničný, který nastřelil břevno. O tři minuty později zvyšoval z otočky Marián Causidis již na 0:3. „Museli jsme s tím něco udělat, takže jsme sáhli ke dvěma střídáním. Ve druhé půli i k změně systému hry," řekl domácí trenér Petr Wiecek. Dobrá po změně stran přidala, ale šance Ďurfiny či Palarčíka úspěch neměly. Až v 64. minutě se podařilo Palarčíkovi dotlačit míč za brankovou čáru. Na víc se už ale domácí celek nezmohl. „V první půli jsme byli naivní. Bohužel mi nevyšel záměr s defenzivním Gryžboněm a Filipčíkem na kraji obrany. Po změně stran se kluci snažili, ale ten první poločas budu hodně dlouho trávit," dodal po zápase Wiecek.

Komentář trenéra Wiecka k zápasu ZDE

 

 

 

Fotografie ze zápasu ke shlédnutí ZDE (autor David Hernik)

Předzápas:

26.5. od 14:30             dorost      DOBRÁ  -  ČELADNÁ     0:1


neděle 27.května od 14:00 Na Spartě

TJ SOKOL DOBRÁ "B"       -    CHLEBOVICE 3:1 (0:0)

Branky Dobré: Pánek, Bednárek, Kaňok

Sestava Dobré: Glogar - Bayer, Figura, Knodl, Babiš - Horáček, Bednárek, Platoš, Papřok - Pánek (60.Kaňok), Kendzior (45.Filipčík)

předzápasy:

27.5.    10:15  starší žáci            DOBRÁ     -   SLAVIA ORLOVÁ     0:2

27.5.    12:00  mladší žáci            DOBRÁ     -    SLAVIA ORLOVÁ   0:4


středa 23. května od 17:30 hřiště Sparta - okresní soutěž mužů

TJ SOKOL DOBRÁ "B"     -        TJ SMILOVICE "B"     3:0 (0:0)

Branky Dobré: Palarčík, Papřok, Šmahaj

Sestava Dobré: Baran P. - Damek, Bednárek, Figura, Babiš - Platoš - Horáček, Palarčík, Dužík - Ďurfina Papřok                                             Střídali: Šmahaj, Kendzior, Bayer

Do dalšího zápasu nastoupili naši B muži netradičně ve středu, kdy bylo na plánu vložené kolo. Jejím soupeřem byl kandidát na postup celek Smilovic B. Celek Smilovic na jaře ještě neprohrál, s bilancí 7-2-0 a skóre 33-8. Takže naše hochy po minulém kole volna a před minulé prohře doma s Kunčicemi 2-5 čekal další těžký zápas.

Úvod utkání se nesl v poklidném duchu, kdy ani jeden celek nechtěl udělat chybu. Sice Dobrá byla o něco málo aktivnější, ale byl to naopak soupeř, který mohl jít do vedení. To by ale musel po přihrávce ze strany na malé vápno hostující útočník zamířit přesněji, než jen nechat vyniknout brankáře Barana. Poté pokračoval stejný obrázek, kdy Dobrá hrála, držela víc míč, ale chyběla ji lepší finální fáze a střely z větší vzdálenosti mířily bohužel doprostřed branky. Ať už to byly střely Ďurfiny, Papřoka nebo Platoše…

Ve druhém poločase pokračoval stejný obrázek. Ne že by se hosté nesnažili, ale nebyli si schopni vytvořit nějakou výraznější šanci. Pár rohů a přímých kopů měli, ale ani z toho nic. A tak se zaslouženě Dobrá ujala vedení, kdy po přímém kopu z 20 metrů se prosadil technickou střelou Palarčík 1:0. Nutno dodat, že gólman v tomto gólu neměl čisté svědomí. A na první gól záhy následoval druhý, kdy před pokutovým územím nechali hosté osamoceného Papřoka, ten si pohrál se stopery a tváří tvář podél gólmana zvýšil na 2:0. Po tomto gólu hosté jakoby odešli a jenom v náznaku zaměstnávali brankáře Barana, bohužel pro ně vždy jenom střelami z dálky, se kterými si v pohodě poradil. Za to Dobrá hrozila mnohem víc. Ať už Horáček, který z 15 metrů netrefil bránu, tak Šmahaj po skvělé přihrávce Kendziora na malé vápno nechal tentokrát vyniknout gólmana hostí. Ale přeci nakonec se Šmahaj dočkal, kdy v 83.minutě prošel středem obrany hostí a opět podél gólmana tentokrát nezaváhal. Po té se utkání v klidu dohrálo a Dobrá získala zasloužené 3 body.

V dalším kole přivítáme v neděli 27.5 2012 od 14:00 dalšího soupeře aspirujícího na postup do Okresního přeboru a to celek Chlebovic. Všichni jste srdečně zváni…


Prohra v Datyni...

sobota 19.května od 17:00 hřiště Dolní Datyně -  23.kolo 1.B třídy sk.C mužů - BUS 15:00

                                                                                    

                        TJ DOLNÍ DATYNĚ                       -                  TJ SOKOL DOBRÁ "A"

                                           2                                                                              1

Branky: 24. Tomašák (p), 52. Wala - 14. Šmahaj.

Sestava Dobré: Glogar - Fojtík, Imričko, Pietroszek, Damek - Filipčík - Šmahaj, Palarčík (79. Dužík), Rajnoch - Kováč (67. Chlebek) - Koloničný (67. Ďurfina).

Oslabení hosté vstoupili do utkání se čtvrtým celkem tabulky aktivně. Své šance ale Kováč neproměnil. Až ve 14. minutě uspěl Šmahaj a hosté vedli. Ve 25. minutě ovšem fauloval Pietroszek Vandriaka a hosté při nařízení pokutového kopu doslova zkoprněli. Zkušený exligista Tomašák penaltu proměnil. Do vedení se domácí dostali v 52. minutě utkání, kdy Wala potrestal chybu v hostující defenzívě. „ I když jsme prohráli, nemáme se za co stydět. Naopak mě mrzí výkon rozhodčího Pasterčáka. Toho budeme vetovat. Tak sprostého, vulgárního a arogantního člověka jsem už dlouho neviděl," čertil se na sudího hostující kouč Petr Wiecek.

Komentář trenéra Wiecka k zápasu ZDE

Další zápasy:

So 19.5.      9:00          ST. ŽÁCI                            INTER PETROVICE - DOBRÁ     2:1       
So 19.5.     10:45         ML. ŽÁCI                           INTER PETROVICE - DOBRÁ     9:2   

Ne 20.5.      14:30        DOROST                          METYLOVICE- DOBRÁ                 5:4   

MUŽI "B" MAJÍ O VÍKENDU VOLNO - ALE HRAJOU VE STŘEDU 23.KVĚTNA!!!     


Domácí remíza...
 

sobota 12.května od 16:30 hřiště Na Spartě - 22.kolo 1.B třídy sk.C mužů

                                                                                         

                           TJ SOKOL DOBRÁ "A"                    -                    SOKOL MOSTY

                                              1 (1)                                                                        1 (0)

Branka Dobré: Šmahaj

Sestava Dobré: Baran - Damek, Bednárek (64. Gryžboň), Imričko, Pietroszek - Filipčík - Šmahaj, Palarčík, Kováč - Ďurfina (81. Dužík), Koloničný (46.Rajnoch)

Jelikož Datko je zraněný a Jopek v trestu, musel se mezi opuštěné mostecké tyče postavit zkušený stoper Lysek. V prvním poločase moc práce neměl, aktivně hrající spoluhráči své protivníky na dostřel brány moc často nepouštěli. I přesto se ale svěřenci trenéra Wiecka před pauzou radovali z vedoucí trefy, když spolupráci na jeden dotek zakončoval přesně Šmahaj.

„Soupeř byl aktivnější. Vůbec jsme se nemohli dostat ke své hře. I v tom počasí byl u všech míčů dřív a užíval si mokrého trávníku daleko více, než mí hoši," hodnotil průběh první půle domácí trenér Petr Wiecek.

Po změně stran domácí zvýšili svou aktivitu, ale ani Mosty nezůstaly pozadu. Nakonec se jim podařilo i vyrovnat, když P. Kufa našel volného T. Nieslanika, který nezaváhal. Další branky již oba celky nepřidaly, takže se body dělily. „Byl to nejlepším tým, který tady na jaře u nás hrál. Ani Vendryně nebyla tak komplexní. Za remízu jsem tentokráte rád.," kýval uznale domácí trenér Petr Wiecek.

 

 

 

Celé fotoalbum ze zápasu lzde shlédnout ZDE (autor David Hernik)

Předzápas:

12.5. od 14:00             dorost      DOBRÁ    -    KUNČICE p. O.    8:2 (3Chlebek, 3Knodl, 2Gryžboň)


neděle 13.května od 14:00 Na Spartě

TJ SOKOL DOBRÁ "B"       -    KUNČICE p. O.     2:5 (0:2)

Branky: 2xPánek

Sestava: Baran - Bayer, Gryžboň, Figura, Babiš - Fojtík (55.Knodl) - Dužík, Horáček (60.Malchárek), Platoš (65.Hovora) - Pánek, Papřok

Předzápasy:

13.5.    10:15  starší žáci            DOBRÁ     -   ČSAD HAVÍŘOV     3:1 (Lepík V., Šímík M., Tesarčík H.)

13.5.    12:00  mladší žáci            DOBRÁ     -    ČSAD HAVÍŘOV   2:2 (-, Turoň)


úterý 8.kvtna od 15:00 hřiště Fryčovice - okresní soutěž mužů

TJ SOKOL FRYČOVICE "B"     -    TJ SOKOL DOBRÁ "B"     1:8 (1:3)

Branky Dobré: 5. a 13. Papřok R. , 61. a 84. Hovora, 42. Horáček, 56. Dužík, 67. Kováč, 83. Kendzior

Sestava Dobré: Baran P. - Bayer, Bednárek, Figura, Babiš - Horáček (66.Damek), Knodl, Malchárek (58.Hovora ), Kováč - Dužík (70.Kendzior),Papřok R.

Po ostudné prohře s Paskovem a suverénním vítězství v Oldřichovicích zavítali naši B muži k vloženému 29. kolu na půdu béčka Fryčovic. Na podzim jsme tohoto soupeře u nás přehráli v poměru 2:1.

Úvod utkání nám vyšel přímo skvěle. Už v 5. minutě po ruce jednoho s domácích obránců jsme kopali penaltu, kterou s přehledem proměnil Papřok 1:0. Tentýž hráč si ve 13.minutě pohrál s domácí obranou a nezvykle pravou nohou s 10 metrů trefil přesně k tyči 2:0. Poté se dostali do hry domácí, ale více než roh si nebyli schopni vytvořit. Bohužel po jednom z nich se kopala penalta i na druhé straně a to také za ruku. Domácí exekutor byl úspěšný a Fryčovice snížili ve 27. minutě na 2:1. Naštěstí pro Dobrou se ve 42. minutě dostal míč po pěkné křídelní akci na hranici penalty k úplně volnému Horáčkovi a ten opět netradičně svoji slabší pravou nohou neomylně zakončil 3:1. Tímto výsledkem také skončil první poločas.

Druhý poločas, ikdyž tomu úvod nenapovídal nakonec skončil úplnou exhibicí Dobré. Nejprve v 56 .minutě se po přihrávce Papřoka prosadil Dužík 4:1. O pět minut později zvýšil po přihrávce Bednárka chladnokrevně tváří v tvář Hovora 5:1. V 67. minutě po nedorozumění domácí obrany a střele do prázdné branky zvýšil na 6:1 Kováč. V 83. minutě a střele Kendziora z 25 metrů to bylo 7:1 a účet zápasu uzavřel svým druhým gólem Hovora 8:1.

Nutno podotknout že domácí ve druhém poločase úplně rezignovali a ani jednou nebyli schopni ohrozit brankáře Barana. A kdyby na konci své dvě tutovky proměnil Damek, mohli domácí dostat potupnou desítku!

V dalším kole přivítáme v neděli 13.5.2012 celek Kunčic pod Ondřejníkem.


Tři body z Oldřichovic...

                    sobota 5.května od 16:30 hřiště v Oldřichovicích - 21.kolo 1.B třídy sk.C mužů

                                                                                   

                             OLDŘICHOVICE                 -                TJ SOKOL DOBRÁ "A"

                                         2 (2)                                                               4 (2)

                                  Branky Dobré: 19. a 85. Šmahaj, 7. Rajnoch, 46. Koloničný

Sestava Dobré: Glogar - Pietroszek, Imričko, Bednárek, Damek (86. Gryžboň) - Fojtík (49. Filipčík) - Šmahaj, Palarčík, Rajnoch - Ďurfina (72. Dužík) - Koloničný.

Hostující fotbalisté si v posledních kolech vedou nadmíru zdatně. Do Oldřichovic si přijeli pro tři povinné body a po několika minutách hry je měli prakticky nadohled. V 7. minutě nejprve potěšil své spoluhráče Rajnoch, v 19. minutě se trefil do černého Šmahaj. Hráči posledního týmu tabulky se ovšem nemínili vzdát bez boje, ke zlikvidování manka jim stačilo několik málo minut. Autoři gólů Sikora a Pyszko si vybrali místo u tyče.

„Musel jsem v kabině zvýšit hlas a vymyslet trest, pokud bychom ztratili body. Ani s posledním celkem si hráči nesmí dovolit dělat si na hřišti, co chtějí, ale pracovat poctivě a plnit pokyny," hněval se kouč Dobré. Po změně stran se domácím proměňovat šance nedařilo. Hosté byli v tomto směru lepší, přidali další dva góly a oslavili vítězství v poměru 2:4. To se krátce po změně stran prosadil mladíček Koloničný, výhru pak pečetil v 85. minutě Šmahaj.

„Neumíme prostě hrát se slabšími mužstvy. Jejich hra nehra nám nesedí. V sestavě jsem udělal korektury v defenzivě, protože dostáváme spoustu laciných a někdy i dětinských gólů. V první půli to však nebylo příliš znát, byť Imričko podal solidní výkon, stejně jako Bednárek. Ten ale až po přestávce. Pořád to je strašně málo," dodal Petr Wiecek.                                                zdroj (denik.cz)

Další zápasy:

So 5.5.      9:00          ST. ŽÁCI                            HORNÍ SUCHÁ - DOBRÁ         3:1 (Lepík V.) 
So 5.5.     10:45         ML. ŽÁCI                           HORNÍ SUCHÁ - DOBRÁ         3:0

So 5.5.      14:00        DOROST                          VÁCLAVOVICE - DOBRÁ          2:1 (Chlebek)


6.května mistrovské utkání okresní soutěže mužů

OLDŘICHOVICE "B" - DOBRÁ "B"         0:5 (0:1)

Branky: Gryžboň, Dužík, Platoš, Papřok (pen.), Baran P. (pen.)

Sestava Dobré: Stuchlík - Baran J., Gryžboň, Figura, Bayer - Knodl (65. Pánek), Filipčík, Malchárek, Platoš - Papřok (75. Baran P.), Dužík


Dohrávka - úterý 1.května od 14:00 hřiště Václavovice - 20. kolo okresní soutěž mužů

PASKOV     -    TJ SOKOL DOBRÁ "B"     2:1 (2:0)

Branka Dobré: Figura

Sestava Dobré: Stuchlík - Horáček, Pietroszek, Figura, Dužík - Rečka, Fojtík, Palarčík, Malchárek - Siuda (60.Gryžboň O.), Papřok (70. Pánek)


Pouťové 3 body...

                    sobota 28.dubna od 16:00 hřiště Na Spartě - 20.kolo 1.B třídy sk.C mužů

                                                                                

                        TJ SOKOL DOBRÁ "A"               -                  TJ VENDRYNĚ

                                           4 (0)                                                                2 (2)

Branky Dobré: 56. Pietroszek (p), 62. Koloničný, 81. Kováč, 87. Ďurfina.

Sestava Dobré: Glogar - Pietroszek, Gryžboň, Bednárek, Damek - Zicha (45. Ďurfina), Filipčík - Šmahaj, Rajnoch (32. Palarčík), Dužík (81. Kováč) - Koloničný. 

V Dobré se zrodil výsledek, který zřejmě očekával jen málokdo. V prvním dějství udávali tempo hry hosté z Vendryně a ze čtyř příležitostí dvě využili. Nejdříve Kajfosz vydoloval míč, předložil ho Ploszkovi a ten střelou po zemi otevřel skóre. Pár minut nato Gurecký přetáhl rohový kop na zadní tyč, střídající Bačík, který nahradil zraněného Brodu, hlavou vrátil míč před bránu a Stoszek snadno přidal druhý gól.

Ve druhém části střetnutí se trefovali do černého už pouze hráči Dobré. Favorita šokovali čtyřmi góly a nakonec ho pokořili 4:2. „Mám pocit, jako kdyby hráči podlehli přílišnému uspokojení a ke druhému poločasu nepřistoupili tak, jak by bývalo bylo zapotřebí. Postrádal jsem u nich více odhodlání, někteří hráli bez důrazu, na pouhých devadesát procent," mračil se zklamaný trenér Vendryně Zdeněk Černek. "Mám ohromnou radost Neustále jsme četl v novinách, jak jsou hráči Vendryně dobří, jak někteří nemají v naši soutěži co pohledávat a paradoxně s námi letost ztratili všechny body. Mí chlapci hráli, ale až ve druhém poločase, srdíčkem, bojovali a nenechali si zhnusit hru některými slovenskými hráči, kteří ztrátu bodů psychicky nezvládli. Přesto musím uznat, že soupeř byl na tom kvalitou lépe, ale chyběla jim pokora. Dnes si zápas prohráli sami a nabídli nám šanci, udělat si nádherný pouťový večer," hýřil dobrou náladou po zápase kouč Wiecek.

Předzápas:

28.4. od 13:30             dorost                DOBRÁ    -    KOZLOVICE     4:0


neděle 29.dubna od 14:00 Na Spartě

TJ SOKOL DOBRÁ "B"       -    SK NOŠOVICE LHOTY     3:1 (1:0)

Branky: Pánek, Fojtík, Platoš - Vojkovský

Sestava: Baran P. - Bayer, Pietroszek, Figura, Babiš (80. Baran J.) - Fojtík (80. Dužík) - Horáček, Palarčík, Platoš - Pánek (46. Siuda), Papřok

Fotky z derby ke shlédnutí ZDE (autor David Hernik)

Předzápasy:

29.4.    10:15            starší žáci            DOBRÁ     -    LOK. PETROVICE     0:2

29.4.    12:00           mladší žáci            DOBRÁ     -    LOK. PETROVICE     2:3


V Těrlicku se zrodila první remíza v sezóně

                    sobota 21.dubna od 16:00 hřiště v Těrlicku - 19.kolo 1.B třídy sk.C mužů

                                                                               

                              FK TĚRLICKO                                        TJ SOKOL DOBRÁ "A"

                                        3 (3)                                                                 3 (2)

Branky Dobré: 27. a 43. Ďurfina, 47. Zicha

Sestava Dobré: Glogar - Bednárek, Zícha, Gryžboň, Pietroszek (88. Imričko) - Filipčík - Šmahaj, Palarčík, Dužík (62. Kováč) - Koloničný, Ďurfina (69. Siuda)

    K dalšímu, již druhému venkovnímu zápasu po sobě zajížděla Dobrá do nedalekého Těrlicka. Zápas se odehrál na velice dobře připraveném trávníku.

    Dobrá vstoupila do utkání velice aktivně. Vytvořila si územní převahu a z ni si vytvářela střelecké pokusy. Jako první se radovali, ale domácí. A to když domácí záložník zatáhl míč po lajně, přihrávkou pod sebe předložil balón osamocenému hráči Těrlicka, který se z hranice šestnáctky nemýlil – 1:0. Dobrá nadále okupovala útočnou polovinu domácích, ale nic víc než sérii rohů nevytěžila. Naopak se radovali opět domácí, když obrana Dobré nechala trestuhodně osamoceného nejvyššího hráče Těrlicka, který se trefil hlavou - 2:0. Poté měl na kopačce snížení mladičký Koloničný, ale z malého vápna branku domácích přestřelil. Dobrá se branky dočkala až po samostatné akci Filipčíka, který svým centrem z pravé strany našel osamoceného Ďurfinu, který se hlavou nemýlil – 2:1. Dobrá měla i nadále územní převahu, ale vyrovnání se nedočkala. Další branka domácích padla po špatně zahraném přímém kopu Dobré, který našel prvního hráče domácích, od kterého putoval míč na útočníka Těrlicka, kterého nezastavil Filipčík ani Bednárek a tak postupoval sám na Glogara, kterému kličkou nedal šanci – 3:1. Do přestávky Dobrá snížila. A to když Zíchův nepovedený nákop doputoval až ke Šmahajovi, který sklepl na Ďurfinu a ten střelou z otočky snížil 3:2.

    Do druhé půle vstoupila lépe Dobrá. A za odměnu se dočkala i vyrovnávací branky. Šmahajův roh našel osamoceného Zíchu, kterého napoprvé hlavou skvělým zákrokem vychytal domácí brankář, ale na dorážku z malého vápna již neměl nárok – 3:3.  Pro Dobrou byl bod málo a tak se hnala pořád dopředu. Domácí hrozili převážně z brejku, které většinou končily na excelentně hrajícím Zíchovi. Dobrá nakonec sahala po třech bodech, ale Palarčíkův přímý kop minul branku snad jen o centimetry, o Koloničného střele z šestnácky se dá říct to samé. Siudova střela měla razanci, ale naneštěstí šla do míst, kde stál domácí brankář, který se vyznamenal i při střele Šmahaje. Domácí z ojedinělé šance trefili břevno.  

    A tak utkání skončilo remízou 3:3, s kterou budou asi více spokojení domácí. V sobotu 28.dubna přivítáme v dalším domácím zápase lídra soutěže z Vendryně.

Komentář k zápasu trenéra Wiecka ZDE

Fotky ze zápasu ke shlédnutí ZDE (autor David Hernik)

Další zápasy:

So 21.4.      9:00          ST. ŽÁCI                            MFK KARVINÁ "C - DOBRÁ       4:1   
So 21.4.     10:45         ML. ŽÁCI                           MFK KARVINÁ "C - DOBRÁ       0:1   

So 21.4.      13:30       DOROST                            PALKOVICE - DOBRÁ              4:2 (2x Malchárek)

Ne 22.4.                     

MILÍKOV - DOBRÁ "B" 4:2 (2:1) 

Branky Dobré: Palarčík, Rajnoch

Sestava Dobré: Stuchlík - Papřok, Figura, Bayer, Damek - Filipčík, Rajnoch, Palarčík, Rečka - Ďurfina, Pánek

      Střídali: Siuda, Hovora, Knodl


Tři body z Jablunkova...

               neděle 15.dubna od 15:30 hřiště Na Bělé (Jablunkov) - 18.kolo 1.B třídy sk.C mužů

                                                                             

                1.FK SPARTAK JABLUNKOV              -            TJ SOKOL DOBRÁ "A"

                                        3 (1)                                                                    4 (0)

Branky Dobré: 69. Šmahaj, 74. Kováč, 79. Rajnoch, 89. Koloničný

Sestava Dobré: Glogar - Pietroszek, Bednárek, Gryžboň, Zícha - Filipčík (64. Kováč) - Šmahaj (77. Imričko), Palarčík, Rajnoch - Koloničný, Javorek (47. Dužík)

1. poločas: Naprostá holomajzna na velice těžkém terénu, domácí se ujali vedení dvě minuty před koncem poločasu po rohu. "Hráči se nechali v chmůrném počasí a na těžkém terénu vtáhnout do podprůměrnosti fotbalu, až z toho bolely oči. V přestávce jsme si museli toho hodně co povědět."
2. poločas: Ze začátku nic nenasvědčovalo, že by se mělo něco změnit. Pohovor nezabral. Navíc po hodině hry Filipčík svou nepochopitelnou hrubici daroval soupeři zvýšení na 2:0. Na to reagoval trenér Wiecek. Prostřídal dva hráče, poslal zkušeného Zichu do středu hřiště a začaly se dít neuvěřitelné věci. Šmahaj výstavní střelou snížil, Kováčová placírka připoměla Henryho góly, Rajnochova pumelice po rohu z voleje byla neuvěřitelná. Domácí se snažili vyrovnat, což se jim podařilo, ale mladíček Koloničný svým neuvěřitelným lobem poslal tři body do Dobré. "Znovu jsem si uvědomil, jak je fotbal nádherný. Takový obrat po tak nádherných gólech už zřejmě nezažiju. Chlapcům patří dík za neskutečnou morální sílu, ikdyž do šedesáté minuty bych je nejraději poslal za trest do uranových dolů. Ale jeden kontaktní gól je natolik zvedl, že jsem se přesvědčil o velikosti této party, která má občas v hlavách psychický blok," radoval se trenér Wiecek.
 
Komentář k zápasu trenéra Wiecka ZDE

Další zápasy:

So 14.4.      9:00          ST. ŽÁCI                            FRÝDLANT n.O - DOBRÁ     3:1 (Korenny)
So 14.4.     10:45    
    ML. ŽÁCI                           FRÝDLANT n.O - DOBRÁ     2:3 (3x Turoň)

So 14.4.      11:00       DOROST                            LÍSKOVEC - DOBRÁ         2:2 (2x Chlebek)

Ne 15.4.      15:30       MUŽI "B"                            PASKOV - DOBRÁ "B"         odloženo!!! 1.5.


2.jarní domácí utkání

sobota 7.dubna od 15:30 hřiště Na Spartě - 17.kolo 1.B třidy sk.C mužů

                                                                        

                    TJ SOKOL DOBRÁ "A"                    -                  FALCO DOUBRAVA

                                        2 (2)                                                                          1 (0)

Domácí měli impozantní vstup do utkání. V prvních dvaceti minutách to s hosty vypadalo na pořádný gólový příděl. Hodně propustná obrana hostí dělala jednu chybu za druhou.

V 7. minutě našel krajní obránce Damek dlouhým míčem rozeběhnutého Šmahaje, který levačkou nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 1:0. Vzápětí tentýž hráč měl na kopačce druhý gól, tentokráte už byl doubravský brankář úspěšnější. Dobrá nadále pokračovala v aktivní hře, Dužíkově hlavičce po rohovém kopu chyběly snad jen centimetry. Ukazatel času ukazoval 15. minutu a domácí příznivci opět jásali. Autové vhazování Šmahaje posunul před branku Kováč a nabíhající Rajnoch neměl problém hlavou trefit opuštěnou část hostující branky – 2:0.

Po výborně zvládnutém úvodu fotbalisté Dobré zvolnili tempo, což se jim nakonec nemuselo vyplatit. „Prvních dvacet minut byly z naší strany doslova excelentní. Pak si ale kluci vybrali hluchou desetiminutovku. Stát proti nám dnes zkušenější soupeř, tak by se nám tohle nemuselo určitě vyplatit,“ hodnotil první pětačtyřiceti­minutovku domácí trenér Petr Wiecek.

Doubrava pak udělala do druhé půle změny v sestavě a v 52. minutě to bylo rázem rozdílem jediné branky. Hosté ožili, přesto si Doberští vypracovali ještě několik slibných šancí. Po hodině hry vyškrábl hostující gólman střelu střídajícího Palarčíka konečky prstů, těsně před koncem utkání neuspěl ani Kováč. „V poločasové přestávce jsem kluky upozorňoval, že nesmíme brzy inkasovat. Bohužel se tak stalo. Je to zkrátka v jejich hlavách. Pak jsme se strachovali o výsledek. Co pak říct k tomu, když v závěru jdeme sedm na jednoho a nic z toho nevytěžíme,“ dodal po utkání Petr Wiecek.Dobrá si tak připsala do tabulky další tři body, bodově se tak již dotáhla na devátý Jablunkov.

Zdroj denik.cz odkaz na článek i s fotkami ZDE

Branky Dobré: Šmahaj, Rajnoch

Sestava Dobré: Glogar - Damek (75.Imričko),Zícha, Gryžboň, Pietroszek - Filipčík - Šmahaj, Kováč,Dužík (60. Horáček) - Rajnoch, Koloničný (55. Palarčík)

Fotky ze zápasu ke shlédnutí ZDE (autor David Hernik)

 

 

 

 

Komentář k zápasu trenéra Wiecka ZDE

Předzápas:

7.4.          13:00      dorostenci          DOBRÁ     -    SEDLIŠTĚ     3:2   (Štěrba, Knodl, Chlebek)


neděle 8.dubna od 14:00 hřiště Na Spartě - 19.kolo Okresní soutěže

TJ SOKOL DOBRÁ "B"    -    VOJKOVICE         2:3 (2:2)

Branky Dobré: Figura, Rečka

Sestava Dobré: Stuchlík - Bayer, Bednárek, Kendzior, Babiš - Platoš, Figura, Papřok - Siuda, Ďurfina, Rečka

Střídali: Damek, Pánek, Malchárek                                 ČK: Babiš

Předzápasy žáčků:

8.4.    10:15            starší žáci            DOBRÁ     -    PETŘVALD U KARVINÉ     2:5

8.4.    12:00           mladší žáci            DOBRÁ     -    PETŘVALD U KARVINÉ    2:0


Jarní derby v Sedlištích

sobota 31.března od 15:30 hřiště v Sedlištích - 16.kolo 1.B třidy sk.C mužů

                                                                                 

                        TJ SOKOL SEDLIŠTĚ                 -                 TJ SOKOL DOBRÁ "A"

                                            5 (1)                                                                    0 (0)

Za krajně nepříznivého počasí začali první poločas hosté s větrem v zádech a během prvních pětadvaceti minut musel domácí brankář Majer dvakrát dokazovat své kvality. Udržel však domácím čisté konto a ti naopak udeřili ve 35. minutě, kdy po trestném kopu a následné teči ve zdi, otevřel skóre Sekanina.

Ve 41. minutě se zbytečně po druhé žluté nechal vyloučit hostující Bednárek, což svěřenci trenéra Nesrsty dokázali po změně stran náležitě potrestat.

„První branku jsme dostali po opakovaném trestném kopu, kdy Filipčík za předčasné vyběhnutí obdržel žlutou kartu. Pak musel po druhé žluté ze hřiště Bednárek. Hodně nás to mrzelo, v kabině jsem musel kluky dávat psychicky dohromady. Cítili fotbalovou křivdu,“ pověděl k první půli hostující kouč Petr Wiecek.

Prvních patnáct minut druhé půle se hosté ještě snažili o vyrovnání, když největší příležitost měl v 53. minutě Zicha, ale Majer konečky prstů jeho hlavičku z malého čtverce stačil vyrazit. Hned z protiútoku Sekanina po samostatném průniku přidal druhou branku. „I když ta akce si gól zasloužila, jsme názoru, že ta branka byla z ofsajdu,“ hněval se po utkání hostující trenér.

V 75. minutě byl v šestnáctce nedovoleně zastaven Pietroszkem průnik Krejčoka a z nařízené penalty završil svůj hattrick Sekanina. V závěru utkání pak domácí pečetili své vítězství, když se ještě prosadili Smichovič s Peřinou.                                                                                                                                    Zdroj: denik.cz                   

Sestava Dobré: Glogar - Pietroszek, Bednárek, Gryžboň, Zícha - Filipčík - Šmahaj, Kováč (64. Palarčík), Dužík (70. Ďurfina) - Rajnoch, Koloničný (46. Fojtík)

ŽK: Bednárek, Filipčík, Pietroszek. ČK: 42. Bednárek

Komentář k utkání trenéra Wiecka ZDE (osobní web)

DOROST:

31.3. OD 15:30            JANOVICE    -    DOBRÁ     1:4

 

sobota 31.března od 18:30 hřiště Stovky FM - umělá tráva - 17.kolo Okresní soutěže mužů

FK REAL LÍSKOVEC "B"    -    TJ SOKOL DOBRÁ "B"         4:4(2:1)

Branky Dobré: Papřok, Siuda, Pánek, Baran J.

Sestava Dobré: Novák -Bayer, Figura (46.Dužík), Imričko, Babiš - Damek (80.Baran J.), Papřok, Rečka, Platoš - Koloničný (71.Pánek), Siuda


1. jarní mistrovské utkání

sobota 24.března od 15:00 hřiště Na Spartě - 15.kolo 1.B třídy sk.C

                                                                                           

                        TJ SOKOL DOBRÁ "A"                      -                    TJ SOKOL NÝDEK

                                         2 (2)                                                                                 1 (0)

Branky: Šmahaj, Dužík - Faruga

Sestava Dobré: Glogar - Pietroszek, Bednárek, Gryžboň, Zícha - Filipčík - Šmahaj, Kováč (89.min Fojtík), Rajnoch - Koloničný (60.min Horáček), Javorek (36.min Dužík)

    Zima nám dala sbohem a tak se konečně mohl roztočit fotbalový kolotoč. K prvnímu jarnímu mistrovskému utkání vyzvali doberští muži „A“ fotbalisty z Nýdku. Tomuto soupeři měli co oplácet, jelikož na podzim v Nýdku prohráli po statečném výkonu 2:0. 

    První pětiminutovka se nesla ve velmi nervózním tempu. Oba soupeři se oťukávali a na obou stranách byl znát respekt ze soupeře.  Skóre se měnilo poprvé v 9. minutě, když se míč na hranici šestnáctky dostal k osamocenému Šmahajovi a ten netradičně pravou nohou vstřelil vedoucí branku Dobré – 1:0. Tato branka dostala Dobrou na „koně“. Vytvářeli si územní převahu a jen díky nepřesnému zakončení Gryžboně a skvělému zákroku nýdeckého brankaře proti Kováčově pokusu, zůstal výsledek ve 30.min nezměněn.  Ve 36.minutě musel domácí kouč Wiecek poprvé sáhnout do základní jedenáctky. Ze hřiště se kvůli svalovým problémům poroučel Javorek. Nahradil jej Dužík. A tento nový hráč byl na konci akce, kterou o minutu později rozehrál Koloničný na Šmahaje, který prudkým centrem, který pouštěl za sebe Rajnoch našel právě Dužíka který se z malého vápna nemýlil - 37.min 2:0. Hosté ohrožovali domácího Glogara zejména po standardních situacích, ale ani jedna z nich se neujala a tak se do šaten šlo za stavu 2:0. "Mohli jsme vést i větším rozdílem. Bohužel," komentoval trenér Wiecek první poločas.

    Do druhého poločasu vstoupili lépe Nýdečtí. Vytvořili si mírný územní tlak ale ke změně skóre to nevedlo. Doberskou obranu nejvíce zaměstnával Faruga, který zahrával výborně standardní situace. Nýdek vykřesal jiskřičku naděje v 72.minutě, když se Faruga překrásně trefil s přímého kopu a nedal tak Glogarovi šanci – 2:1. Poté se o slovo přihlásili domácí, ale Rajnoch svojí hlavičku nenasměroval mezi tři tyče a o dvě minuty později Kováč trefil tyč. Hosté na konci vsadili všechno do útoku, ale další gól se jim už vstřelit nepodařilo. Dobrá tak v jarní premiéře brala tři body. Kouč Wiecek ke druhé půli řekl: "Ve druhém poločase si mí chlapci přestali věřit a kupili chybu za chybou. Soupeř byl aktivnější. Nenavázali jsme na solidní první půli,"

Předzápas:

So 24.3.        12:30            TJ SOKOL DOBRÁ    -    RAŠKOVICE         0:0

  neděle 25.března od 14:00 hřiště Na Spartě - 17.kolo Okresní soutěže

TJ SOKOL DOBRÁ "B"       -        PRŽNO     1:1 (0:1)

Branka Dobré: Ďurfina

Sestava Dobré: Novák - Bayer, Kendzior, Figura, Babiš - Imričko (46.min Platoš) - Damek, Papřok, Rečka, Fojtík (60.min Pánek) - Ďurfina

    Po sobotní výhře „A“ mužů nad Nýdkem 2:1, nastoupilo o den později ke svému prvnímu jarnímu mistovskému zápasu také naše Béčko, které přivítalo celek Pržna. Na podzim jsme u nich vyhráli gólem v poslední minutě 2:1.

    Ale bohužel úvod utkání jsme začali nejhůř jak jsme jen mohli. Hned ve 2.minutě přišla ztráta míče na polovině hřiště, rychlý pas za obranu a hostující útočník s notnou dávkou štěstí přeloboval domácího gólmana 0:1. Tato branka Dobrou zaskočila a trvalo nějakou dobu než se z toho oklepala. Ale postupem času získavala čím dál větší územní převahu a i šance. Ďurfinova branka nebyla uznána pro ofside, Damek zase prováhal nejlepší moment ke střele a Fojtíkovi chyběl krok. A tak hosté vyhráli první poločas.

    Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako závěr první půle. Domácí přikovali Pržno na jejich polovinu a konečně z toho dokázali vstřelit také branku. To v 55.minutě přesprintoval Ďurfina stopera hostů a řítil se sám na branku, kde tváří v tvář nedal brankáři šanci 1:1. Po té pokračoval tlak Dobré, ale chyběla finální fáze, takže šance nepřicházely. Hosté spoleháli na pevnou obranu a brejky, ale moc se jim nedařily. A tak asi největší šanci měl domácí Damek, který po přiťuknutí Ďurfiny střílel z hranice šestnáctky, ale bohužel kousek vedle. Další šance nebyly, tak si oba týmy rozdělily po jednom bodu. Nutno ale dodat, že pro Dobrou to jsou ztracené 2 body, naopak Pržno může „slavit“.


Generálka A-mužů

neděle 18.března od 15:00 hřiště Nošovice za školou

SK NOŠOVICE LHOTY    -    TJ SOKOL DOBRÁ     1:6 (0:2)

Branky: Červený - Rajnoch, Kováč, 2x Ďurfina, Koloničný, Zícha

Sestava Dobré: 1.pol Glogar - Pietroszek, Bednárek, Gryžboň, Zícha - Filipčík - Dužík, Kováč, Fojtík - Javorek, Rajnoch 2.pol Glogar - Damek, Bednárek (72.min Gryžboň), Figura, Pietroszek (72.min Babiš) - Filipčík (72.min Zícha) - Šmahaj, Ďurfina, Horáček - Javorek, Koloničný

        Ke generálce na jarní část 1. B třídy zavítali naši muži do sousedních Nošovic, kde poprvé v přípravě okusili přírodní trávník. Začátek utkání byl z obou stran velice opatrný, žádný z týmu nechtěl udělat v první desetiminutovce chybu. První změna skóre nastala ve 18.minutě, kdy Javorek vystihl rozehrávku domácí obrany, obhodil si gólmana Klimczaka a naservíroval míč před prázdnou bránu Rajnochovi, který se vstřelením gólů neměl problém 0:1. Poté zahrozili i domácí, když po kolmicí Lukáše Nikla na osamoceného Šebestu, posledně jmenovaný netrefil ve vyložené šanci z šestnáctky branku. O další změnu skóre se postaral agilně hrající Javorek, když ideální kolmicí za obránce vyslal Kováče k samostatnému nájezdu na brankaře. Kováč se střelou k tyči nemýlil – 0:2. Do konce poločasu už to byla jen hitparáda neproměňování šancí hráčů Dobré. Rajnoch, Fojtík ani Kováč nevyzráli na domácího gólmana.
        Do druhé půle poslal trenér Wiecek do hry 6 čerstvých hráčů, kteří měli za úkol zvednout tempo hry. Ale z další branky se radovali Nošovice. To v 50.minutě Červený ukázkovým lobem pod břevno z 25.metrů korigoval na 1:2. Ale hned v zápětí v 52. minutě se střídající Ďurfina dostal k odraženému míči na hranice malého vápna a jeho střela znamenala zvýšení na 1:3. Další změna skóre nastala v 66.minutě, když Pietroszek zatáhl míč po pravé straně a předložil míč osamocenému Koloničnému, který se z malého vápna nemýlil 1:4. Aktivní Ďurfina vzal v 77.minutě zodpovědnost na sebe, když si na hranici šestnáctky pohrál z domácími stopery a střelou na bližší tyč nedal Klimczakovi nejmenší šanci 1:5. Poté mohl skóre navýšit Zícha, ale své vyložené šance se zalekl a raději uklidil míč vedle branky. A tak když to nešlo zblízka zkusil Zícha v 90.minutě střelu ze 30.metrů, která s přispěním gólmana skončila v jeho brance 1:6. A tak generálka vyšla vítězně, ikdyž na herním projevu je třeba do soboty zapracovat.


6. připravné utkání mužů

 neděle 11.března od 15:00 - UT Český Těšín

TJ SNAHA ZBOROV NAD BYSTRICOU (SVK)    -    TJ SOKOL DOBRÁ     1:2 (0:1)

Branky:  92. Jankoch - 28. Koloničný, 58. Rajnoch

Sestava Dobré: 1. poločas: Baran - Zicha, Gryžboň, Bednárek, Pietroszek - Filipčík - Dužík, Palarčík, Fojtík - Rajnoch - Siuda (22. Koloničný). 2. poločas: Baran - Papřok, Figura, Bednárek (75. Zicha), Pietroszek - Filipčík - Platoš, Ďurfina, Fojtík (75. Dužík) - Koloničný (75. Siuda), Rajnoch

    Slovenský klub Snaha Zborov byl dalším, kdo v zimní přípravě vyzkoušel hráče Sparty. Ani on však nedokázal Dobrou porazit, ba co víc jeho hráči byli zaskočeni důraznou hrou soupeře a do šancí se tudíž nedostávali. Na druhé straně byl při chuti Filipčík. Dvakrát vystřelil ze střední vzdálenosti, dvakrát trefil břevno (jednou se podařilo míč dorazit do branky). Tutové šance zahodili Rajnoch, Ďurfina, Platoš netrefil ze dvou kroků prázdnou branku a Zicha nevyzrál v samostatném úniku na zborovském gólmanovi. Navíc v nadstaveném čase laxním přístupem připravil brankáře Barana o čisté konto.„Tentokrát jsme pracovali solidně v defenzivě, až na některé excesy, na kterých budeme do soutěže hodně pracovat. Soupeř se do hry vůbec nedostal, byli jsme důrazní, rychlejší na míč a kdybychom proměnili další šance, výsledek byl jiný. Překvapuje mě, že řada hráčů se zatím nedokáží ztotožnit s požadovanou taktikou a tím jejich výkon rapidně klesá, byť fyzicky jim není co vytknout,“ hodnotil trenér Sparty.

Přípravné utkání dorostenců

TJ SOKOL DOBRÁ    -    REAL LÍSKOVEC     3:0


5.přípravné utkání mužů

středa 7.března od 19:00 - UT Frýdek Místek

FK STAŘÍČ    -    TJ SOKOL DOBRÁ     4:4 (2:1)

Branky Dobré: Javorek, Filipčík, Ďurfina, Fojtík

Sestava Dobré: 1.pol Glogar - Pietroszek, Bednárek, Figura, Zícha - Filipčík - Dužík, Palarčík, Fojtík - Javorek, Koloničný 2.pol Glogar - Damek, Zícha, Gryžboň, Pietroszek (70.Figura) - Filipčík (75.Palarčík) - Dužík, Javorek, Fojtík - Ďurfina, Siuda

Změna tréninku na tento týden ke shlédnutí na trenérových stránkách ZDE


4.přípravné utkání mužů

Neděle 4.března od 17:15 - UT Frýdek - Místek

FINSTAL LUČINA    -    TJ SOKOL DOBRÁ     0:1 (0:1)

Branky: 16. Rajnoch

Sestava Dobré: 1. poločas: Glogar - Damek, Gryžboň, Bednárek, Pietroszek - Filipčík - Rajnoch, Kováč, Dužík - Javorek - Koloničný. 2. poločas: Glogar - Babiš, Figura, Bednárek (72.min Gryžboň), Pietroszek (65. Papřok) - Filipčík - Bayer, Palarčík, Fojtík (72. Koloničný) - Rajnoch, Javorek.

    V dalším přípravném utkání na umělé trávě ve F-M změřili naši muži síly s Lučinou.  V prvních dvaceti minutách se hra odehrávala převážně na útočné polovině Dobré. První a zároveň jediný gól utkání padl v 16.minutě, kdy po ose Koloničný-Dužík-Javorek se posledně jmenovaný dostal ke střele na hranici šestnáctky, ale jeho střelu bravurně zneškodnil Chlebek, avšak na dorážku Rajnocha už byl krátký. Poté se hra vyrovnala a Lučina se dostávala čím dal více do hry. Útoky lučinských táhl agilní Majer. Do poločasu bylo k vidění na obou stranách řada nevyužitých šancí. Ve druhé půli byla k vidění ještě větší nemohoucnost útočných řad obou týmu. Na doberské straně spálíli největší tutovky Fojtík, Rajnoch a Koloničný a na té lučinské hlavně Ligocký, který si vylámal zuby na skvělém Glogarovi. „Tím, že sestava soupeře byla takřka v nejsilnější sestavě nabídl zápas zajímavou podívanou. My jsem hráli to co jsme chtěli prvních dvacet pět minut a i v této době jsme paradoxně rozhodli o výsledku. Lučina disponuje kvalitními individualitami a byla otázka času, kdy se prosadí. Faktem je, že na nějaký trvalejší tlak to nebylo, ale klidně mohla zápas dostat do  zajímavé sféry, kdyby proměnila své tři čtyři tutové šance. Na druhé straně i mí chlapci zahodili možná dvojnásobek vyložených šancí. Z toho důvodů si zápas nezasloužil výsledek, který nakonec byl,“ pověděl trenér Dobré.


3. přípravné utkání mužů

neděle 26.února od 14:00 - umělá tráva Frýdek - Místek (Stovky)

TJ DURMAN STARÉ MĚSTO     -    TJ SOKOL DOBRÁ     1:1 (1:1)

 Branka Dobré.: 33. Figura.

Sestava Dobré: Chlebek - Zicha, Bednárek, Gryžboň, Pietroszek - Filipčík - Figura, Kováč,  Dužík - Rajnoch, Koloničný. II. polločas: Glogar - Damek, Figura (75. Gryžboň), Bednárek, Pietroszek - Filipčík - Palarčík, Kováč, Dužík - Rajnoch, Zicha (75. Koloničný).

    V prvním poločase se hrál velmi kvalitní zápas. Dobrá svou agresivní hrou nedávala soupeři příliš prostoru a ten jej stěží nacházel sílu na kvalitní protiútoky. Sparta  šla do vedení po půlhodině hry, kdy akci nanjeden dotek po ose Rajnoch – Dužík – Figura posledně jmenovaný zakončoval do prázdné branky.  „Vyrukovali jsme na soupeře agresivní hrou, která přináší i svá negativa v podobě trestných kopů. Na druhé straně soupeř byl celý první poločas v úzkých. Vypracoval si jednu loženku se kterou si bravurně na dvakrát poradil brankář Chlebek,“ mínil kouč Dobré.

    Ve druhém dějství Dobrá polevila v napadání a hra se vyrovnala. Přesto měla malinko navíc a Rajnoch spálil tři tutové šance. „To musí dávat,“ ví kouč Sparty. Staré Město se na dostřel nedostávalo a díky tomu hodně pomohlo navrátilci mezi tři tyče Glogarovi k čistému kontu. A když ani v poslední minutě Gryžboň nedal z malého vápna tutovku, zápas skončil remízou. „Těší mě, že jsme soupeře, který hraje o soutěž výše přehráli. Pořád ale máme na čem pracovat a je toho hodně,“ ukončil trenér Dobré.


Členství ve FAČR

Nejen náš klub, ale všechny fotbalové kluby v ČR, mají na začátku letošního roku povinnost přihlásit všechny členy, včetně jejich příspěvků, Fotbalové asociaci ČR.

Všichni ti, kteří budou uvedeni v zápise o utkání, musí povinně do 20. února 2012 vyplnit a odevzdat Pavlovi Baranovi PŘIHLÁŠKU za člena, které se po kontrole zašle na FAČR.

Více ke členství ZDE

Přihláška člena ZDE a vyplňte jej podle vzoru


Prazdroj lidem 2011

Vážení přátelé doberské kopané, dovolte mi abych se s Vámi podělil o velmi  potěšující zprávu.

    Dne 6.2.2012 se uskutečnilo 3. zasedání Rady reprezentantů programu PRAZDROJ LIDEM společnosti Plzeňský Prazdroj, během kterého byl na základě výsledků hlasování veřejnosti a zaměstnanců plzeňského pivovaru mezi nejúspěšnější organizace rozdělen dar v celkové výši 2,5 mil. korun.
    Je pro mne velkým potěšením oznámit Vám, že zaměstnanci Nošovického pivovaru podpořili svými hlasy nejvíce náš projekt „Kvalitní hřiště pro všechny“ (nákup nového sekacího traktoru), který tak získává finanční dar na nákup zmíněného stroje.

Dovolte mi prosím, abych Vám všem, kteří podpořili náš projekt, moc a moc poděkoval za pomoc při získání tohoto, pro nás velmi důležitého daru.

Ještě jednou moc děkuji.

Pavel Baran - Předseda TJ


2.přípravné utkání mužů

neděle 12.února - 16:00 hod - umělá tráva Frýdek-Místek

TJ PRAŽMO RAŠKOVICE   -    TJ SOKOL DOBRÁ     1:2 (1:1)

Branky za Dobrou: 31. a 82. Rajnoch.

Sestava 1. poločas: Baran - Pietroszek, Figura, Bednárek, Zicha - Filipčík - Šmahaj, Kováč, Dužík - Koloničný, Rajnoch.

2. poločas: Baran - Babiš, Gryžboň, Bednárek, Bayer - Fojtík - Platoš, Palarčík, Pietroszek (75. Filipčík) - Šmahaj (75. Rajnoch), Horáček.

 

V prvním poločase Dobrá naprosto ovládla hru a soupeř se dostal do vedení laciným lobem. Sparta přesto zaslouženě vyrovnala. „Byli jsme lépe připraveni a dařilo se nám agresivní hrou soupeři znechutit rozehrávku. Sami jsme se dostali ještě do dvou dobrých šancí, ale nedali jsme je,“ mínil trenér Dobré Petr Wiecek. Po změně stran oba trenéři prostřídali kádr a obraz hry se na patnáct minut změnil. „Raškovice byly aktivnější a měly dvě velké šance, které vychytal gólman. Paradoxně jsme mohli vstřelit vedoucí branku my, ale to by musel Šmahaj ze sedmi metrů trefit zcela prázdnou svatyni,“ smutnil kouč Sparty. Posledních dvacet minut bylo opět v režií Dobré, která nakonec převahu korunovala vítěznou brankou.


Rozhovor s trenérem "A" mužů

Čtyři kola před koncem podzimní části usedl na trenérskou lavičku Dobré ambiciózní trenér Petr Wiecek, kde vystřídal S.Kowalíka. My jsme pro náš fotbalový web s tímto novým trenérem pořídili exkluzivní rozhovor...(kliknuti zvětšíte foto)                           

Celý rozhovor je k přečtení ZDE


Rozpis jaro 2012

A je rozlosováno. Na první jarní mistrovské utkání 1.B třídy sk.C se můžete těšit 24.března, kdy od 15:00 přivítáme na domácím hřiští tým z Nýdku. Sezónu ukončíme 16. června v Hnojníku.

B - tým začné jaro doma v neděli 25.března od 14:00 a přivítá doma Pržno. (Derby proti Nošovicím je na programu na Doberskou pouť, tudíž v neděli 29.dubna od 14:00)

Celý rozpis zápasů A týmu lze najit v sekci Muži A -> Rozlosování nebo na odkazu ZDE

Celý rozpis zápasů B týmu lze najít v sekci Muži B -> Rozlosování nebo na odkazu ZDE

Rozpis všech krajských soutěží je ke shlédnutí ZDE


Starší přípravka vyhrála baráž v Brušperku

V neděli 5.února 2012 vyhrála fotbalová starší přípravka svou soutěž v Brušperku a z prvního místa tak postoupila do dalších bojů! Po vynikajících výkonech celého družstva tak budou bojovat 10. března 2012 od 08,00 opět v Brušperku o účast mezi šest nejlepších starších přípravek v soutěži - celkem 30 přihlášených týmů v kategorii.

Více se dočtete na webu fotbalové přípravky ZDE


Změna tréninkového plánu

Vzhledem k nepříjemným klimatickým podmínkám trenér rozhodl, že týdenní volno se přesouvá operativně na období od 3.- 8.2.2012. První další trénink je 9.2.2012. V rozpise je vše zaznamenané červeným písmem. Zápas v neděli s Horní Suchou je zrušený.

Tréninkový plán ZDE

Rozhovor s trenérem Wieckem pro Deník ZDE


Docházka leden 2012

Na stránkach trenéra Wiecka je ke shlédnuti docházka mužů za měsíc leden.

odkaz na web trenéra ZDE sekce Tréninkové jednotky


Zimní soustředění mužů

Ve dnech 25. až 28.ledna proběhlo zimní soustředění mužů. Muži nabírali kondici na Horních Bečvách, kde byli i ubytování v hotelu Cherry. Soustředění se zůčastnilo 20 hráčů. Celé soustředění vedl trenér Wiecek.

Všechny fotky ze soustředění ke shlédnutí ZDE


1.přípravné utkání mužů

sobota 21.ledna - 15:00 hod - umělá tráva - Český Těšín

FC IRP ČESKÝ TĚŠÍN    -    TJ SOKOL DOBRÁ 1:3 (0:2)

Branky: 2x Rajnoch, Koloničný


Fotbalový ples

V sobotu 14.ledna proběhl ve společenském sále Zš Dobrá již počtvrté Fotbalový ples. K poslechu a tanci hrála kapela Tango. Začátek večera patřil vyhlašováním nejlepších hráčů za rok 2011 v kategorii přípravka bylo oceněno 8hráčů, nejlepší žákem se stal Matěj Hanke, dorostencem Patrik Malchárek a cenu pro nejlepšího muže převzal Petr Rajnoch.

Děkujeme všem sponzorům za ceny do tomboly.

Fotografie jsou ke shlédnutí ZDE(autor: Lukáš Imričko)


Zimní příprava v plném proudu

13.ledna naši muži poprvé v této připravě navštívili mnohými tak oblíbený spinning.


Začátek zimní přípravy mužů

Po dlouhé pauze se ve čtvrtek 12.ledna od 15:30 na Spartě sejdou naši muži k prvnímu tréninku zimní přípravy. Naplň tréninku bude mít tři fáze 1. organizační 2. vážení hráčů 3. treninková jednotka.

Více informací ohledně zimní připravy najdete v sekci Muži "A" --> Zimní příprava (přímy odkaz ZDE)


Třikrálový turnaj

7. ledna se jako již tradičně uskutečnil v tělocvičně Zš Dobrá třikrálový turnaj v sálové kopané 4CUP. Turnaje se celkem  zúčastnilo 8 týmů a každý tým odehrál 7 zápasů, hrálo se každy s každým. Letošní ročník ovládl domací tým Mezi kopci, který hrál ve složení Filipčík, Šmahaj, Platoš, Janíček, Valný, Budínský. Na druhém místě skončili hosté z Českého Těšína a to tým Polní 31 a třetí místo obsadil místní tým Rychlé šípy. Nejlepším střelcem turnaje se stal Lukáš Rác z týmu Polní 31.

Děkujeme sportovní komisi a obci Dobrá za podporu v tomto turnaji a těšíme se na další ročník...

1.místo - Mezi kopci2.místo - Polní 463.místo - Rychlé šípyHodnocení podzimní části sezóny

Jak někteří možná víte, náš A tým mužů skončil podzimní část sezony na 10. místě. S ohledem na minulé sezony se jedná jednoznačné o zklamání a očekávání byla přeci jen vyšší. „Nepovedenou“ sezonu alespoň trochu zpříjemnily slušné výkony některých hráčů. V průběhu došlo k výměně trenéra, kde pan Kowalík po nevydařených utkáních na vlastní žádost odstoupil, dovolte mi poděkovat za rok jeho dobré práce a na poslední 4 kola jej nahradil nový trenér Petr Wieczek, kterému bych chtěl popřát mnoho úspěchů a nové nastartování našeho týmu. Bude k tomu mít poměrně dost času, protože nás čeká dlouhá zimní přestávka.

Nesmíme ani opomenout naše „Béčko“! Ti splnili svá očekávání a odehráli velmi dobrá utkání a v tabulce se po podzimní části umístili na 6. místě. Bohužel ani B tým se nevyhnul některým slabším utkáním, kde jsme zbytečně přišli na několik bodů hlavně na domácím hřišti. Příjemné zjištění bylo, že se velká část hráčů může klidně měřit s hráči prvního týmu a úspěšně je nahradit, což velmi významně zvyšuje konkurenci v týmu.  

Sezona byla dlouhá a často, jak fyzicky, tak i psychicky náročná. Ale nyní máme konec a všichni se mohou věnovat víc svým ostatním aktivitám a od fotbalu si alespoň na chvíli odpočinou. Obrovské díky patří všem trenérům, funkcionářům a vůbec všem co se podíleli na chodu klubu a starali se o hráče, takže DÍKY! Zároveň bych rád poděkoval všem věrným fanouškům a těším se na setkání v jarní části soutěže.

Pavel Baran

Více se dočtete v listopadovém čísle DOBERSKÝCH LISTŮ (stranky 13-16)


PRAZDROJ LIDEM 2011

Hlasovat pomoci internetu můžete na odkazu ZDE


Sobota 12.listopadu od 13:30 - hřiště Sparta - poslední mistrovské utkání pozdimu

                                                                                          

                TJ SOKOL DOBRÁ "A"                  :                  TJ SOKOL HNOJNÍK

                                       0 (0)                                                                                        1 (1)

V posledním mistrovském zápase podzimní části soutěže přivítala Dobrá sousední Hnojník. Hosté si za destrukci a jedinou kloudnou akci odvezli tři body.Domácí odehráli dva rozdílné poločasy. V prvním se nepochopitelně přizpůsobili hře hostí s nakopávanými míči kamsi a ve druhé hráli tzv. svou hru po stranách, jenže urazili fotbalového Boha a kdyby hráli tři poločasy, branku by stejně nevstřelili. Tak namátkou… Filipčík neproměněna penalta, Rajnoch atakoval branku soupeře dvakrát ze samostatné pozice, Zicha nejprve pálil z trestného kopu nad, pak z „pětky“ nedal tutovku (prý měl ušlé elasťáky). Další šance už byly pouze průměrné…. „Bohužel, fotbal bývá někdy hodně krutý. Zvítězil tým, který jedinou povedenou střelou vsítil branku. My jsme bušili ve druhém poločase jak hluchý do vrat a nebylo nám to nic platné. Vítězství v Lutyni se tak smazalo a máme v zimě hodně co přemýšlet. Musím ale říci, že v prvním poločase jsme předvedli výkon, který by nepředvedli ani v Jedličkovém ústavu, byť k této instituci mám obrovský respekt,“ řekl trenér Dobré.

Sestava: Baran - Figura (46´Filipčík), Gryžboň, Zícha, Babiš - Bednárek (46´Koloničný) - Dužík (70´Damek), Palarčík, Šmahaj - Fojtík - Rajnoch                                                                                                        trenér: Wiecek


Neděle 6.listopadu od 14:00 - hřiště v Nýdku - 12.mistrovské utkání 1.B třídy sk.C

                                                                                              

                     TJ SOKOL NÝDEK                      :                  TJ SOKOL DOBRÁ "A"

                                        2 (1)                                                                                       0 (0)

Nýdek v posledním kole doma rozdrtil Sedliště bojující o postup pěti góly. Proto se čekalo, s čím vyrukuje Dobrá, která dvakrát v řadě vyhrála a neinkasovala gól. Hosté až do závěru prvního poločasu plnili taktické pokyny trenéra a nepouštěli zbytečně domácí celek do standardních situací, které má smrtící. Přesto, čtyři minuty před poločasem z rohu Blažek otevřel skóre. Jenže, všechno mohlo být jinak, kdyby chvíli před tím Javorek nezaváhal v tutovce a Rajnoch lépe umístil hlavičku z malého vápna.
Ve druhém poločase byl obraz hry totožný s tím rozdílem, že si Dobřané sáhli ještě více na dno sil a byli ještě více pracovitější. Gólovku si ale už nevypracovali, byť byli častěji na polovině Nýdku. Domácí pak z jediného trestného kopu, který byl v okolí velkého vápna Martinčíkem sečetli účet, když ten se trefil bravůrně přes zeď do horního růžku. "Odcházeli jsme ze hřiště se vztyčenou hlavou a takovou prohru lze polknout. Chlapci odehráli velmi solidní zápas, byli aktivní, bojovali, nevynechali žádný souboj, byť několik jich muselo hodně bolet. Mají moje uznání," okomentoval zápas trenér Dobré.

Sestava: Baran - Babiš, Zicha, Gryžboň, Figura (81. Damek) - Fojtík - Šmahaj, Palarčík, Dužík (70. Bednárek) - Rajnoch - Javorek.                                                                                                                                    trenér: Wiecek

Více fotek ke shlédnutí ZDE (autor David Hernik)

Další zápasy:

Dorost:                 Ne 6.11.      11:30    Raškovice  -    Dobrá         2:2    

Muži B:                 So 5.11.      14:00    Pržno - Dobrá B                 1:2 (1:0)

Branky: 47´Konvička, 90´Babiš

Sestava: Stuchlík - Bayer, Myšinský, Babiš, Platoš - Damek, Rečka, Koloničný, Papřok, Dužík - Konvička

Lavička: Pánek, Baran J., Malchárek, Janíček                                    trenér: Pavel Baran


 Sobota 29.října od 14:00 - hřiště Dolní Lutyně - 11.mistrovské utkání 1.B třídy sk.C

                                                                                              

           TJ SOKOL DOLNÍ LUTYNĚ               :                TJ SOKOL DOBRÁ "A"

                                        0 (0)                                                                                     3 (3)

Fotbal bývá někdy hodně krutý a daň si tentokrát vybral brankář Lutyně, když během osmi minut lovil třikrát míč ze své sítě. Naposledy v 21. minutě prvního poločasu. Poté byl vystřídán a další dění sledoval z lavičky náhradníků. Pravda je, že Dobřané předvedli tři krásné akce a třikrát se radovali z branky. „I o tom je fotbal. Paní Štěstěně je třeba jít naproti,“ glosoval kouč Sparty. Hosté se chtěli spolehnout na perfektní defenzivu jištěnou „štítem“ Fojtíkem a výpadky po křídlech s poctivou prací osamělého hrotu Javorka. „Chlapci to splnili beze zbytku. Přesvědčili se, že pokud budou plnit to, co si povíme, tak to půjde. A ne, že ne.“ pověděl ještě kouč. Lídr tabulky neměl v první pětačtyřicítce žádnou šanci. Ve druhé pak začal hned v úvodu penaltou. Baran ji lapil. „Do zápasu přišel jiný sudí. Chtěl domácím pomoci do zápasu. Odpískal jim nesmyslnou penaltu, pár ošemetných standardek. Marné... Fotbalový Bůh byl ve správnou dobu na správném místě,“ mnul si spokojeně ruce Wiecek. Dobrá přečkala dvacetiminutovou platonickou snahu soupeře a pak začala hrozit znovu. Břevno, tři ukázkové brejky nedotažené do konce. To byla správná odpověď. „Byli jsme aktivní a nenechali jsme se zatlačit a čekat na popravu. To byla alfa omega zápasu,“ ukončil trenér.

Branky: 13. a 18. Rajnoch, 21. Šmahaj. ČK: 90. Filipčík.

Sestava: Baran – Figura, Zícha, Gryžboň, Bednárek – Fojtík – Šmahaj, Palarčík, Filipčík – Rajnoch – Javorek.

Lavička: Damek, Horáček, Pánek                                                                                     Trenér: Wiecek

Další zápasy:

Dorost:                So 29.10.     11:30    Fryčovice  -    Dobrá        1:2

Starší žáci:          So 29.10.     9:00      Petřvald u Karviné - Dobrá  5:1     

Mladší žáci:         So 29.10.     10:45    Petřvald u Karviné - Dobrá  1:1

Muži B:                 Ne 30.10.      14:00    Staříč B - Dobrá B              3:5

Sestava Benfiky: Stuchlík - Bayer,Myšinský,Babiš,Platoš (74.Baran J.) - Dužík,Papřok R.,Rečka,Rajnoch (70.Kováč),Koloničný - Konvička (25.Pánek)

Branky Benfiky: Konvička, Rečka 2x, Papřok R., Dužík


Sobota 22.října od 14:30 - hřiště Na Spartě - 10.mistrovské utkání 1.B třídy sk.C

                                                                                                 

                TJ SOKOL DOBRÁ "A"                    :                    TJ SOKOL HRÁDEK                                                           4 (2)                                                                      0 (0)

Fotbalisté Sokolu Dobrá nastupovali k sobotnímu zápasu s Hrádkem s vědomím třech porážek v řadě. V týdnu se ujal práce nastupívší nový trenér po Kowalíkovi Wiecek. Ten se sice s týmem postupně poznává, přesto udělal pár změn před veledůležitým zápasem. Herní rozestavení se změnilo na 4-4-1-1 a i v základní sestavě se promítly změny oproti minulým zápasům. Domácí se po vzájmeném oťukávání ujali v polovině poločasu vedení z pokutového kopu po faulu na Koloničného. Šťastným exekutorem byl Filipčík. Dobrá záhy svůj náskok zvýšila na rozdíl dvou branek Rajnochem a i z předvedené hry se zdálo, že cesta ke třem bodům bude snažší, než se čekalo. Opak byl pravdou. Ve druhém poločase soupeř zvedl hlavu a byl lepším týmem než domácí borci. Ti však trpělivě odolávali platonickým pokusům Hrádku a v samotné závěru udeřili ještě dvakrát. Po ukázkové křižné akci Zicha - Damek zakončoval Dužík a pomyslný hřebíček do rakve Hrádku zaťal Filipčík, který si všiml hostujícícho brankáře, kterak odpochodoval ze své svatyně kamsi..."Výsledek je pro nás hodně krutý a není to poprvé, co my hrajeme a soupeř nás trestá za naivitu," posteskl si hostující kouč Franek při odchodu do šaten. A domácí trenér? "Za dané situace jsou pro nás tři body v ceně zlata. Z chlapců musí spadnout psychická deka a věřím, že spadla. Do konce podzimu nás čeká velmi těžký los a v zimě hodně tvrdá práce na fyzičce, změně herního stylu atd."

branky: 2xFilipčík, Rajnoch, Dužík

sestava: Baran - Damek, Gryžboň, Zícha, Babiš - Šmahaj, Bednárek (Fojtík), Palarčík (Horáček), Filipčík - Rajnoch,                       Koloničný (Dužík)                                                                                                    trenér: Wiecek

Předzápas:

DOROST:    so  22.10.        12:00            DOBRÁ - HUKVALDY                     5:0


Neděle 23.října od 14:00 - hřiště Na Spartě - Utkání okresní soutěže mužů

TJ SOKOL DOBRÁ "B"    :    TOŠANOVICE          2:4

Sestava: Stuchlík - Baran J. (46.Janíček), Myšinský,Figura,Bayer - Dužík,Malchárek (67.Pánek),Papřok R., Rečka, Babiš - Konvička (46.Koloničný)

Branky: Babiš, Dužík

Předzápasy:

Starší žáci:         NE 23.10.    10:15    Dobrá - Baník Albrechtice                 2:1

Mladší žáci:        NE 23.10.    12:00    Dobrá - Baník Albrechtice                 0:7


Sobota 15.října od 15:00 - hřiště v Dobraticích - 9.mistrovské urkání 1.B třídy sk.C

                                                                                                 

                          TJ DOBRATICE                              :                    TJ SOKOL DOBRÁ "A"   

                                         3 (2)                                                                                        2 (2)

Domácí do derby nastoupili již s uzdraveným Lukášem Klesniakem na místě stopera. Samotný zápas se divákům musel líbit, jelikož oba celky produkovaly ofenzivní styl. Skóre utkání otevřel v 8. minutě Marián Causidis, který zužitkoval přesně zahranou standardku F. Zemana. Dobré se podařilo vyrovnat ve 24. minutě po hlavičce zcela volného Javorka.

O dvě minuty později zahrávali domácí další standardní situaci a Marián Causidis využil špatně postavené zdi hostí. Brankostroj nadále pokračoval. Z následné akce totiž Doberští opět srovnali krok, když Rajnochova teč skončila za zády brankáře Pielesze. Druhou půli začali domácí nastřeleným břevnem Mariánem Causidisem. Branková konstrukce pomohla v 82. minutě také domácím, a když už to vypadalo na dělbu bodů, udeřil tři minuty před koncem domácí F. Zeman, který doklepl do sítě lob Mariána Causidise.                                                                                                            (denik.cz)

branky: Javorek, Rajnoch

sestava: Pagač - Šmahaj, Gryžboň, Imričko (Figura), Babiš - Damek, Rajnoch, Fojtík, Palarčík, Filipčík - Javorek

trenér: Baran a Wiecek

Další zápasy:

Muži B:                So 15.10.      12:00    Chlebovice - Dobrá B      2:2 (Bayer, Dužík)

Dorost:                Ne 16.10.     10:30    Čeladná    -    Dobrá             0:5

Starší žáci:          Ne 16.10.     9:00      Slavia Orlová - Dobrá     11:1

Mladší žáci:         Ne 16.10.     10:45    Slavia Orlová - Dobrá     4:3


                 Sobota 8.října od 15:00 - hřiště Na Spartě - 8.mistrovské utkání 1:B třídy sk.C

                                                                                                   

                     TJ SOKOL DOBRÁ "A"              :             TJ DOLNÍ DATYNĚ - HAVÍŘOV

                                            0 (0)                                                                                        3 (2)

Sestava: Pagač - Šmahaj, Gryžboň (Fojtík), Imričko (Zícha), Figura (Kendzior)  - Damek, Bednárek, Palarčík, Rajnoch, Filipčík - Javorek

Další zápasy:

Dorost:                So 8.10.    12:30    Dobrá        -     Metylovice            4:0

Starší žáci:         Ne 9.10.     10:15   Dobrá          -    Inter Petrovice   0:4 

Mladší žáci:        Ne 9.10.     12:00   Dobrá         -     Inter Petrovice    5:3  

Muži B:               VOLNO


Sobota 1.října od 15:30 - hřiště Mosty u Jablunkova - 7.mistrovské utkání 1.B třídy sk.C

                                                                                                            

         SOKOL MOSTY U JABLUNKOVA                :                TJ SOKOL DOBRÁ "A"

                                            4 (2)                                                                                                1 (0)

branka: Rajnoch

sestava: Pagač - Šmahaj, Gryžboň, Imričko, Platoš - Damek, Bednárek, Palarčík, Rajnoch, Kendzior - Filipčik

střdali: Horáček, Dužík

Další zápasy:

Starší žáci:         So 1.10.      9:00    ČSAD Havířov   -    Dobrá             2:2 (Šimík, Tesarčík)

Mladší žáci:        So 1.10.    10:45    ČSAD Havířov    -    Dobrá             2:2 (2x T. Valošek)

Dorost:                So 1.10.    13:00    Kunčice p.O.    -   Dobrá                 1:3 (Pastor, Koloničný, Knodl)

Muži B:                So 1.10.    15:30    Kunčice p.O.    -   Dobrá  B         4:0


Středa 28.září od 16:00 - hřiště Na Spartě - mistrovské utkání okresní soutěže mužů

TJ SOKOL DOBRÁ "B"    -     ŘEPIŠTĚ "B"             9:1

branky: 2x Damek D, 2x Dužík, Konvička, Kendzior, Rečka, Bayer, Papřok R.

sestava: Stuchlik - Babiš, Kendzior, Figura, Bayer - Damek D., Papřok R., Kováč, Rečka, Dužík - Konvička

Do hry pak nastoupili: Pánek, Baran J., Bednárek

Po nedělní kanonádě 6:0, kterou odnesl celek Oldřichovic B, přivítali hráči Dobré netradičně ve středu tým Řepišť B. A nic jiného než zisk 3 bodů se neočekával.

Úvod utkání začali domácí přímo ukázkově. Hned v 1.minutě se trefil po centru Damka hlavou Konvička a bylo to 1:0. A druhý gól na sebe nenechal čekat moc dlouho. Po krásné uličce Rečky postupoval sám na gólmana Damek, jenž si posunul balón kolem brankáře a zakončil do prázdné brány 2:0. Hosté v první půli směrem dopředu moc nebezpeční nebyli, ale po jednom brejku, kdy jejich hráč postupoval ze strany sám na branku snížili křížnou střelou na 2:1. Domácí to však nakoplo k ještě větší aktivitě a vytvářeli si jednu standardní situaci za druhou. Po jedné z nich míč po rohu propadl na zadní tyč, kde nekompromisně propálil vše Kendzior 3:1. Tímto stavem také skončil první poločas.

Do druhého poločasu vstoupili hráči Dobré stejně dobře jako do prvního. Hned po 3 minutách po pěkné kombinaci a centru Rečky se trefil Damek 4:1. A o chvíli později ho napodobil Dužík, kdy opět po uličce Rečky postupoval ze strany na gólmana a střelou na bližší tyč zvýšil na 5:1. Po tomto gólu hosté úplně rezignovali a místo hry se věnovali spíše debatám z hlavním rozhodčím a začali si hlasitě říkat o debakl. Tím spíš když 6 gól přidal po úkázkové individuální akci přihrávající Damek a zakončující Papřok 6:1. Jenže ani to domácím hráčům nestačilo a byli stále při chuti. Střídajícímu Pánkovi scházelo ke zvýšení jen pár centimetrů, ale po dalším přímém kopu a hlavičce Bayera to bylo už 7:1. A když hostující stoper udělal na půlce obrovskou hrubku, postupovali dva domácí sami na gólmana a Dužík s přehledem zvýšil na 8:1 a domácí fanoušci začali skandovat deset, deset.. To vše ještě umocnil fakt, že hostující hráč obdržel hned červenou kartu za slovní urážky proti pomeznímu rozhodčímu. Nakonec však vytoužená desítka nepřišla. Sice na 9:1 zvýšil po centru a krásnou střelou z voleje Rečka, ale do konce zápasu se už vytoužený desátý gól domácím nepovedl.

I přesto domácí hráči dosáhli největšího vítězství v sezóně a fanoušci mohli odcházet spokojeni. Hosté dnes nepředvedli vůbec nic, což dokumentuje fakt jedné střely za celý zápas. Ale nutno říct, že měli 100% úspěšnost střelby..

Předzápas:

DOROST:    st  28.9.        13:30            DOBRÁ - FRÝDLANT n.O.         1:3 (Knodl)


Sobota 24.září od 16:00 - hřiště Na Spartě - 6.mistrovské utkání 1.B třídy sk.C

                                                                                      

                        TJ SOKOL DOBRÁ "A"              :            OLDŘICHOVICE

                                               3 (2)                                                                               1 (0)

 

Branky: Javorek, Bednárek, Rajnoch

Sestava: Baran - Šmahaj, Gryžboň, Imričko, Platoš - Filipčík, Bednárek, Palarčík, Rajnoch, Kowalík - Javorek

Lavička: Horáček, Pagač, Myšinský                                                                        trenér: Kowalík

Předzápas:

DOROST:    so  24.9.        13:30            DOBRÁ - VÁCLAVOVICE         1:3


Neděle 25.září od 14:00 - hřiště Na Spartě - okresní soutěž mužů

TJ SOKOL DOBRÁ "B"     -     OLDŘICHOVICE "B"     6:0 (4:0)

Branky: Bayer, Konvička, Kováč, 2x Damek, Papřok

Sestava: Stuchlík - Bayer, Kendzior, Figura, Babiš - Dužík, Papřok, Račka, Kováč, Damek - Konvička

Lavička: Filipčík, Baran J., Pánek

Předzápasy:

 

Starší žáci:         NE 25.9.    10:15    Dobrá - Horní Suchá     0:3

Mladší žáci:        NE 25.9.    12:00    Dobrá - Horní Suchá     3:0 


Sobota 17.září od 16:00 - hřiště Vendryně - 5.kolo 1.B třídy sk.C

                                                                                           

                           TJ VENDRYNĚ                        -                    TJ SOKOL DOBRÁ "A"

                                            0 (0)                                                                             1 (1)

To co nikdo snad kromě hráčů doberského áčka nečekal se stalo. Dobrá vydřela tolik důležité tři body na půdě Vendryně, odkud se body vozí jen málokdy.

Po několika více než nepovedených utkáních, kdy byli již samotní hráči Dobré rozmrzelí ze svých dosavadních výkonů, nastalo v sobotním odpoledni svítání. Tak jak bylo v předešlých zápasech vše špatně, tak pro tentokráte bylo takřka všechno správně a to především díky tomu, že se doberští vrátili k osvědčenému konceptu hry 4 - 5 - 1. Od první minuty byla hra Dobré k nepoznání. Hráči hráli s neuvěřitelným nasazením, vyhrávali osobní souboje, byli u míčů první, zpřesnili rozehrávku a hlavně pracovali jako tým. Také proto visel pomyslný gol nad hlavami hráčů Vendryně od první minuty. Především díky agilnímu Javorkovi, který se na útočném postu opět herně našel, měli vendrynští značné deprese po celý první poločas. Nebyla to však Javorkova rychlost, která rozhodla zápas, nýbrž jeho hlava a to doslova. Chytrým lobem hlavičkou překonal domácího golmana a ve 20. minutě tak jediným golem rozhodl o osudu utkání. Tak jak otěže prvního poločasu drželi v rukou doberští, tak ve druhém už domácí přece jen zvyšovali tempo hry a snažili se otočit vývoj utkání. To se ovšem nakonec díky oddanému a disciplinovanému výkonu a taktéž díky několika zázračným zákrokům golmana Barana domácím nepovedlo a naši borci si tak z Vendryně odvezli plný počet bodů.

 „My jsme podali podprůměrný výkon. Nechci ovšem snižovat kvalitu Dobré, která se dobře přesouvala a organizovaně bránila. Dobrá byla zkrátka opravdu dobrá,“ ocenil protivníka domácí trenér Zdeněk Černek.                                                                 

Branka: 20´Javorek

Sestava: Baran - Platoš, Imričko, Gryžboň, Šmahaj - Kowalík, Bednárek, Palarčík, Rajnoch, Filipčík - Javorek

Lavička: Damek, Horáček, Myšinský, Pánek, Kováč


Neděle 18. září od 16:00 - hřiště Nošovice za školou - Okresní soutěž mužů

SK NOŠOVICE LHOTY    -    TJ SOKOL DOBRÁ "B"         2:3 (1:0)

V prvním poločase měly domácí Nošovice více šancí, ale dokázaly se prosadit pouze jednou. Po změně stran Dobrá zpřesnila kombinaci a po vyloučení domácího Šebesty hrála skoro čtyřicet minut s jedním hráče v poli navíc. Toho také dokázala využít, když D. Šmahaj vstřelil dvě branky a hosté vedli 2:1.

Nošovičtí se nevzdali a v 86. minutě srovnali díky proměněné penaltě Vojkovského. Rozhodující moment přišel v nastaveném čase, kdy po dlouhém výkopu brankáře Stuchlíka zajistil Pánek všechny body doberskému béčku.

Branky: Kučera, Vojkovský (pk) – D. Šmahaj 2, Pánek

Rozhodčí: Hrušecký – Řehák, Valas ČK: Šebesta (N)

Nošovice: Kukučka - Slanina, Š. Papřok, Šigut, Šebesta, Meca, Matějka, Kučera, Vlček, Kika, J. Vojkovský. Náhradníci: Kiš, Novák, Michna, Klimczák. Trenér: Martin Adamík

Dobrá: Stuchlík - Babiš, Figura, Kendzior, J. Baran (Bayer) - Šmahaj, Rečka, R. Papřok, Kováč, Dužík (M. Myšinský) - Konvička (Pánek). Trenér: Pavel Baran

Další zápasy:

Starší žáci:         NE 18.9.      9:00    Lokomotiva Petrovice    -    Dobrá      8:1

Mladší žáci:        NE 18.9.    10:45    Lokomotiva Petrovice    -    Dobrá      0:8

DOROST:            NE  18.9.   13:45     Kozlovice    -   Dobrá         2:4


Středa 14.září od 16:30 - hřiště Na Spartě - 2.kolo okresního poháru mužů:

TJ SOKOL DOBRÁ    -     1.BFK FRÝDLANT n.O.         1:3 (1:3)

Branka Dobré: Šmahaj

Sestava Dobré: Baran - Bednárek (60´Horáček), Gryžboň, Imričko, Platoš - Šmahaj, Fojtík, Rajnoch, Palarčík, Kowalík - Javorek (70´Dužík)

 

Fotky ze zápasu ke shlédnutí ZDE


Sobota 10.září od 16:00 - hřiště na Spartě - 4.kolo 1.B třídy sk.C:

                                                                                               

                      TJ SOKOL DOBRÁ "A"                -                FK TĚRLICKO

                                               1 (0)                                           :                                    3 (1)

 

Branka Dobré: Rajnoch

Sestava: Baran - Platoš (67´Fojtík), Imričko, Gryžboň, Šmahaj - Filipčík, Rajnoch, Javorek (46´Horáček), Bednárek - Kowalík, Ďurfina (70´Dužík)

Více fotek od Davida Hernika je ke shlédnutí ZDE

Předzápas:

DOROST:    so  10.9.        13:30            DOBRÁ - PALKOVICE     3:0 (vlastní, Klimunda, ...)


Neděle 11.září od 14:00 - hřiště na Spartě - 5.kolo Okresní soutěže mužů:

TJ SOKOL DOBRÁ "B"     -     MILÍKOV    0:1

Sestava: Stuchlík - Babiš, Figura, Kendzior, Bayer - Damek, Papřok, Fojtík, Dužík - Rečka, Konvička

Lavička: Pánek, Kováč, Myšinský, Fojtík L.

Fotky ze zápasu od Davida Hernika ke shlédnutí ZDE

Předzápasy:

Starší žáci:         NE 11.9.    10:15    Dobrá - Karviná "C"    1:1 (Gryžboň P.)

Mladší žáci:        NE 11.9.    12:00    Dobrá - Karviná "C"    5:0 (3xSkuplík, Valošek, Bařina)


Sobota 3.září od 16:30 - hřiště Sparta 3.kolo 1.B třídy sk.C:

                                                                                         

                    TJ SOKOL DOBRÁ "A"       -        1.FK SPARTAK JABLUNKOV

                                            2 (1)                         :                                1 (1)

Branky: vlastní, Imričko

Sestava: Pagač - Bednárek, Zícha, Imričko, Platoš, - Šmahaj, Fojtík (65´Kendzior), Rajnoch, Filipčík - Kowalík (75´Horáček), Javorek (75´Palarčík)

 

    V sobotním slunečném odpoledni přivítali naší fotbalisté tým z Jablunkova. Úvod utkání patřil hostům, kteří si vytvořili mírnou územní převahu. V době kdy se zdálo, že domácí přebírají otěže utkání se podařilo hostům skórovat. Nutno podotknout, že tento gól padnul po chybě stopera a domácího gólmana – 20. min 0-1. Poté se hrál fotbal nahoru dolů, kdy si obě mužstva vytvořila solidní gólové příležitosti, ale ani na jedné straně se skóre neměnilo. To se stalo až těsně před poločasovou přestávkou, kdy Šmahaj zahrával přímý kop, který skončil po teči hostujícího hráče v síti – 1:1.

    Do druhého poločasu vstoupili naší hráči s tím, že budou chtít strhnout vedení na svou stranu. Bohužel pokusy agilního Javorka, Šmahaje a střídajícího Horáčka gólem neskončily. Stejně produktivní byli i útočníci Jablunkova. Skóre se měnilo až v 88.minutě, kdy střídající Palarčík zahrával rohový kop, který propadnul na zadní tyčí, kde jej pohotově zavěsil pod břevno stopér Imričko. Hosté ale nesložili zbraně a po tečované střele skončil míč na břevně. V poslední minutě utkání nastal hodně diskutabilní okamžik, kdy hosté vyrovnali na 2:2, ale hlavní rozhodčí po domluvě s lajnovým, tento gól správně neuznal, jelikož hostující hráč ve skluzu trefil kopačkou domácího gólmana Pagače do obličeje a až potom další hráč doklepl míč do prázdné branky. Domácí brankař si z tohoto souboje odnesl krvavé zranění a otřes mozku.

Utkání tak skončilo vydřenou, ale zaslouženou výhrou domácích.

Předzápas:

Dorost:        so 3.9        14:00        Dobrá - Lískovec                    1:3    (Malchárek)


Neděle 4.září od 14:00 - hřiště Sparta 4.kolo OS mužů:

TJ SOKOL DOBRÁ "B"    -    PASKOV            5:1 (3:1)

Branky Dobré: Rečka 2, Kendzior, Dužík a Konvička

Dobrá B: Stuchlík - Babiš, Figura, Gryžboň, J. Baran (70. Bayer) – D. Damek, Kováč (80. Janíček), Rečka, Kendzior, Dužík - Konvička (65. Pánek).

Do dalšího zápasu v OS nastoupili naši “B“ muži na domácím hřišti proti celku Paskova. Po minulé nešťastné porážce od Vojkovic se očekával plný bodový zisk..

Hned v úvodu zápasu si Dobrá vytvořila velkou územní převahu, ale branku soupeře ohrožovala pouze střelami z dálky. Takže na první gól si domácí diváci museli počkat až do 25.minuty, kdy se vápně dostal k míči Konvička, položil si hostujícího stopera a podél brankáře vstřelil svůj první gól za Dobrou 1:0. Po té pokračoval stále stejný obrázek, kdy domácí tlačili, ale ve 33.minutě zapomněli na vlastní vrátka. Hostující hráč z vlastní šestnáctky vyslal do brejku svého útočníka a ten postupoval od poloviny hřiště na domácího gólmana a s přehledem zakončil 1:1. Naštěstí odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 36.minutě se prosadil domácí kapitán Kendzior, když jeho technickou střelu tečoval za záda brankáře jeden z hostujících obránců 2:1. A ve 39.minutě už to bylo o dva góly. To se do míče opřel z 25 metrů Rečka a gólman lovil jeho střelu až v síťi 3:1. Tímto stavem také skončil první poločas.

Ve druhém poločase pokračoval stejný obrázek jako v první půli. Dobrá tlačila a hosté se po celý poločas bránili, dokonce ani jednou neohrozili domácího gólmana. Jenomže jako v předchozích zápasech dopláceli na neproměňování šancí. Šance Kováče, Konvičky, Kendziora a Dužíka, který dokonce trefil tyčku, zůstaly nevyužity.

Až v 76.minutě po pěkné akci Damka, který pronikl po lajně a následně naservíroval balón Dužíkovi před prázdnou bránu a ten už neměl problém dát gól na 4:1. A na 5:1 zvýšil v poslední minutě nejlepší hráč na hřišti Rečka, který se přehodil balón na levou nohu a křižnou střelou vymetl šibenici.

Zcela zasloužené vítězství Dobré, která po celý zápas diktovala tempo hry a Paskovu nedovolila vůbec nic, až na tu jednu branku...

Další zápas sehraje naše Béčko opět doma, kdy v neděli 11.9.2011 ve 14:00 přivítáme dosud neporažený celek Milíkova.

Předzápasy:

Starší žáci:         NE 4.9.    10:15    Dobrá - Frydlant n. O.                2:4

Mladší žáci:        NE 4.9.    12:00    Dobrá - Frydlant n. O.                4:3


Středa 31.srpna 1. kolo okresního poháru:

TOŠANOVICE    -    TJ SOKOL DOBRÁ    0:11 (0:8)

Branky: 3x Filipčík, 2x Šmahaj, 2x Ďurfina, 2x Rajnoch, Gryžboň (p.), Stuchlík (p.)

Sestava: Stuchlík - Bednárek, Gryžboň (70´Palarčík), Imričko, Platoš - Šmahaj (70´Rajnoch D.), Rajnoch P., Fojtík,                       Filipčík (60´Dužík) - Kowalík, Ďurfina

Všechny fotky ze zápasu ke slhédnutí ZDE


sobota 27.srpna


                                                               

        TJ BANÍK FALCO DOUBRAVA        -        TJ SOKOL DOBRÁ "A"

                                            6 (3)                                                              2 (2)

Branky: Gryžboň, Rajnoch

Sestava: Pagač - Babiš, Imričko, Gryžboň, Bednárek (53´Fojtík) - Filipčík (57´Horáček), Rajnoch, Palarčík,                       Šmahaj - Ďurfina, Kowalík

Všechny fotky za zápasu naleznete ZDE

Další zápasy:

Žáci:        so 27.8.    9:30    DOBRÁ    -      STAŘÍČ           1:4

Dorost:    so 27.8    14:30    SEDLIŠTĚ     -    DOBRÁ        5:0

Muži B:    so 27.8    17:00     VOJKOVICE    -     DOBRÁ "B"    2:1


Středa 24.srpna od 17:30 hřiště Smilovice - 3.mistrovské utkání - OS muži - Dobrá "B":

SMILOVICE "B"    -    TJ SOKOL DOBRÁ "B"    1:4 (0:1)

Branky Dobré: 22 a 51 Figura, 90 a 92 Rečka

Sestava: Stuchlik - Baran J., Figura,Kendzior,Babiš - Rečka, Kováč(70.Konvička),Bednárek, Papřok R.(75´ČK),                                DamekD.(46.Pánek) - Dužík (63.Platoš)

Ke svému třetímu zápasu v OS nastoupilo naše Béčko k zápasu proti týmu Smilovice “B“,  netradičně ve středu od 17:30. I když se hrálo celkem pozdě, úmorné horko předvídalo fyzicky velmi těžký zápas pro oba týmy. Oba celky nastoupili ne na hlavním hřišti, nýbrž na vedlejším, které svými rozměry předpovídalo ne kombinační fotbal, ale spíš boj o každý centimetr…

A také že jo. Od úvodních minut jsme mohli sledovat spíše boj než fotbal a pro diváka to nebyla žádna sláva. Naši hráči se nechtěli přizpůsobit stylu soupeře “bum prásk“ ale bohužel hřiště toho moc jiného nedovolovalo. A tak v úvodu utkání obě mužstva ohrožovala branku soupeře pouze ze střel z dálky nebo standardních situací. Naštěstí pro nás první gól jsme vstřelili my. Kdy po rohovém kopu zahrávaném Rečkou, na zadní tyči skvěle vrátil pod sebe míč Kendzior a Figura prostřelil z malého vápna vše, co mu stálo v cestě 1:0. Bohužel tento gól obraz hry vůbec nezměnil a do konce poločasu jsme nadále sledovali úpornou bitvu většinou ve středu pole.

Do druhého poločasu na nás chtěli domácí vlétnout a co nejdříve srovnat skóre, ale naštěstí udeřilo na druhé straně. Přímý kop z půlky hřiště zahrávaný Rečkou doletěl do pokutového území přímo na hlavu Figury, který se opět nemýlil a zvýšil vedení doberských na 2:0. Toto vedení nás na malou chvíli až moc uklidnilo, čehož využili také domácí k ohrožení naši branky. Hosté rozehráli v 61.minutě z poloviny hřiště dlouhý aut přímo za doberskou obranu a jejich útočník postupoval zcela sám na gólmana Stuchlíka, který ale v čas vyběhl, zmenšil střelecký úhel a domácí útočník naštěstí nastřelil jen břevno. Toto varování nabralo větších obrátek po té, co u postranní čáry v 75. minutě fauloval pronikajícího hráče z boku Papřok a obdržel přímo přísnou červenou kartu. A po té se stalo nejhorší, co se mohlo stát. Hned po centru se prosadil v šestnáctce hostující hráč a domácí měli opět o co hrát 2:1. Po tomto gólu domácí přitlačili naše borce na vlastní polovinu, ale nebyli schopni se prosadit přes skvěle fungující obranou čtveřici v čele s famózně hrajícím Kendziorem. A naopak doberským se dostávalo čím dál víc možností útočit do otevřené obrany. Čehož využili v 90. minutě, kdy rychlý výkop gólman prodloužil do strany Pánek na Platoše, který vnikl do pokutového území a přesnou přihrávkou pod sebe našel Rečku, který do prázdné branky pohodlně zakončil 3:1. A dílo zkázy pro domácí dokončili hosté v 92. minutě, kdy se od půlky hřiště vydal na sólo Babiš,  pronikl až do šestnáctky kde jeho vyraženou střelu dorazil sítě opět Rečka 4:1.

Poté už následoval závěrečný hvizd hlavního rozhodčího a zasloužená radost našich borců, kteří si připsali zasloužené vítězství 4:1.     


20.sprna - 1.mistrovské utkání - 1.B třída sk.C:

                                                                                              

                      TJ SOKOL DOBRÁ "A"         vs.        TJ SOKOL SEDLIŠTĚ

                                            0                             :                           3

Sestava Dobré: Baran P. - Bednárek, Gryžboň, Horáček, Fojtík - Šmahaj, Javorek, Palarčík, Filipčík - Imričko, Kowalík

Lavička: Damek, Stuchlík, Rečka, Babiš                                                                                       trenér: S. Kowalík

V životě a v tom sportovním obzvláště se občas přihodí, že i když se na něco dlouze a poctivě připravujete a chcete moc dosáhnout určitého cíle, tak se to zkrátka nevyvede. A přesně to se přihodilo našim hráčům v sobotním prosluněném podvečeru. Věčnému rivalu celku Sedlišť naši borci podlehli na domácí půdě vysoko 0:3.

  Vraťme se nejdřívě k několika údálostem, které se během letní přípravy udály. Do Dobré se po půl roce stravených ve Frýdku – Místku vratili zprvu Michal Fojtík s Martinem Ďurfinou a na poslední chvíli též Adam Javorek. Další letní posilou je Jan Kowalík. Naopak odešel pouze Radim Nikl do Nošovic, ovšem nutno podotknout, že jde o ztrátu výraznou. Po zraněních se také na trávník vrátili Kamil Zicha a Vojtěch Figura, Ti se však prozatím rozehrávají v  “B“ týmu Dobré. Koncept letní připravy byl zaměřen kromě nezbytného nabírání fyzické kondice  především na herní projev obměněného mužstva. Hráči Dobré absolvovali velký počet přípravných zápasů, ve kterých si trenér Kowalík mohl vyzkoušet nejrůznější herní varianty. Bohužel byla příprava zakončena vrcholně nevydařeným  vystoupením s celkem Frýdku – Místku “B“, který v  loňské sezoně postoupil z 1.B do 1.A třídy.

A tam kde se minulý týden skončilo s Frýdkem se tento týden pokračovalo s papírově podstatně slabším týmem Sedlišť. Trenér Kowalík nakonec zvolil herní styl 4-4-2, který doberští hráči zatím nemají tolik vžitý jako předcházející pojetí hry 4-5-1. A na hřišti to bylo od úvodního hvizdu znát. Naši chlapci se po celý zápas nedokázali dostat to optimálního tempa hry. Oproti tomu hráči hostí byli agilnější, tvořivější a především efektivnější v zakončování svých útoků. Bohužel termín efektivnější  ne zcela přesně vystihuje situaci, která vládla na trávníku, jelikož tým Dobré v druhém poločase ani jednou nevystřelil na branku golmana Sedlišť! Hosté hráli přesně to co potřebovali. Dokázali ve středu pole udržet míč, v zadu si pohlídali obě krajní “pendolina“ Dobré a trpělivě vyčkávali na svou příležitost, jenž se nakonec dostavila ve výhodném balení po třech. Dalo by se zcela určitě donekonečna vypisovat chyby, které se ze strany Dobré udály na hřišti během té 90 minut trvající fotbalové tragédie, ale k čemu to. Náš tým se nyní musí vzchopit, zmobilizovat všechny své síly a jít dál. Dostali jsme sice pořádnou facku, ale v žádném případě ne K.O. Ještě je dlouhá cesta jak toto selhání odčinit, jak sami vůči sobě, tak vůči fanouškům Dobré, kteří byli včerejším zápasem zcela znechuceni.V tuto chvíli je na hráčích aby udělali všechno proto, aby se na sobotu 20. Srpna 2011 v Dobré co nejrychleji zapomělo.

Více fotek ze zápasu od Davida Hernika ZDE

Videosestřih ze zápasu je ke shlédnutí ZDE

Předzápas:

dorost:    14:30    TJ SOKOL DOBRÁ     -     JANOVICE       2 : 2

Neděle 21.srpna hřiště Sparta, 2.mistrovské utkání mužů B:

TJ SOKOL DOBRÁ "B"    -    FK REAL LÍSKOVEC "B"                3:4

Sestava Dobré: Stuchlík - Babiš,Myšinský,Figura,Baran - Rečka (70.Palarčík),Kováč (80. Konvička),Bednárek,Papřok R.,Damek D., - Dužík (60. Pánek)

Sestava Lískovce: Hill - Flasch (46. Kašajík), Konečný, Vodička, Sutter (80. Glembek) - J. Melár, Vojvodík, Kubáň, Hél - Dušek (46. Piváček), Tarkoš

Diváci: 150        Rozhodčí: Vernarský J., Zeman P., Vranay V.

Po tragickém výkonu A mužstva nastoupilo o den později naše B mužstvo ke svému druhému zápasu v OS. Za soupeře jim bylo asi nejsilnější mužstvo FK Real Lískovec B. K tomuto sousednímu derby hosté přijeli, tedy spíš doslova přišlapali na kole v největší síle. Hráči jako Vojvodík, Vodička, Piváček, Tarkoš, Kubáň atd by mohlo klidně hrát o pár soutěží výš..
Ale v prvním poločase se hráči Dobré hostů vůbec nebáli a ohrožovali branku soupeře rychlými výpady po kraji hřiště. Jenomže šance Damka a Dužíka zůstaly nevyužity.Naopak na druhé straně s přímého kopu ve 26.minutě zamířil přesně mezi 3 tyče Vodička a domácí gólman byl bez šance 0:1. Ale naštěstí odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. A po jednom z brejků dorazil míč ve 28.minutě do branky Dužík a bylo srovnáno 1:1. Do konce poločasu se hra odehrávala ve středu hřiště a nic podstatného se nestalo.
Do druhého poločasu nastoupili hráči Dobré ještě víc aktivněji a odměna v podobně gólu na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 48.minutě jsme podnikli rychlý útok po straně hřiště a přihrávku podél pokutové území nekompromisně zakončil Rečka 2:1. Po tomto gólu hráči Dobré začali ještě víc přehrávat Lískovec jenomže minimálně 100% šance v podání Kováče a Damka nebyly využity. Až střídající Pánek dokázal chladnokrevně zužitkovat přihrávku na malé vápno a prostřelil v 77.minutě hostujícího gólmana a bylo to 3:1. Po tomto gólu hráči Dobré po mírném uspokojení a prostřídání polevili a pustili Lískovec do hry. Vše odstartovala penalta kterou proměnil v 79.minutě s přehledem Piváček 3:2. Po té v 83. minutě po kombinační akci zamířil přesně Vojvodík 3:3 A obrat byl dokonán když po centru ze strany uklidil míč za zády domácího gólmana Tarkoš 3:4. Na konci zápasu si hosté výsledek pohl ídali a vyhráli 4:3.
I přes porážku se ale domácí celek nemá za co stydět, protože byl hostům víc než vyrovnaný soupeř a porážku si určitě nezasloužil.. Bohužel ale posledních 15 minut, které hráči Dobré nezvládli a luxusní vedení 3:1 nakonec ztratili a prohráli 3:4.
Ale už ve středu 24.8.2011 budou mít šanci si spravit náladu a to na hřišti týmu Smilovice B. Utkání začíná v 17:00.


Středa 17.8.2011 od 17:30 hřiště Na Spartě - 1.mistrovské utkání mužů "B"

TJ SOKOL DOBRÁ "B"    -    TJ SOKOL FRYČOVICE "B"    2:1 (1:1)

Branky Dobré: Figura, Palarčík

Sestava Dobré: Fojtik L. - Bayer (50´Baran J.), Zicha, Figura (50´Kendzior), Babiš - Rečka, Papřok R., Kováč, Palarčík, Damek D. - Dužík (46´Pánek)

V dohrávce prvního kola Okresní soutěže nastoupili naši hráči proti celku Fryčovice „B“.

Úvod utkání začal pro naše hráče nejhůř, jak mohl. Hned ve 2. minutě podnikli hosté rychlou akci po kraji hřiště a křižná střela hostujícího útočníka skončila k překvapení všech za zády domácího gólmana 0:1. Tento gól Dobrou zaskočil a trvalo chvíli, než se z toho dostali. Postupem času si ale vytvářeli čím dál větší územní převahu a přicházeli také šance. Jenomže Papřok ani Dužík nemířili přesně. Až ve 28. minutě se po rohovém kopu prosadil hlavou Figura 1:1. Poté se už do konce prvního dějství nic zásadního nestalo.

            Do druhého poločasu vstoupili domácí hráči velmi aktivně a od prvních minut drželi svého soupeře na jeho polovině. Ale opět nedokázali proměňovat ani ty nejvyloženější šance. Nejaktivnějším byl střídající Pánek, který nejprve nastřelil břevno, poté hlavou těsně vedle a neuspěl ani, když uháněl sám na gólmana. Hosté si žádnou větší šanci nedokázali vytvořit, ale nakonec mohli jít do vedení. Mála domů se odrazila od kolen domácího gólmana k úplně volnému hráči Fryčovic, který udělal kličku brankáři, jenomže jeho slabou střelu z 15 metrů zastavil na brankové čáře Papřok. Poté byl po právu vyloučen hostující hráč Hlavatý, kdy na zemi udeřil loktem do zad domácího Barana. Rozhodnutí nakonec přišlo v 82. minutě a byla to nejhezčí akce zápasu. To Baran na vlastní polovině vyslal nádhernou kolmici do strany na Damka, který se u lajny poradil s obráncem a přihrávkou po sebe našel úplně volného Palarčíka a ten se štěstím prostřelil hostujícího gólmana 2:1. Konec zápasu si Dobrá pohlídala a slavila zasloužené vítězství.

            K dalšímu utkání nastoupíme opět doma a to 21.8.2011 ve 14:00 přijedou hráči FK Real Lískovec “B“.

Fotky ze zápasu od Davida Hernika ke shlednutí ZDELETNÍ PŘÍPRAVA 2011

Sobota 13.srpna nabídla hned dvě fotbalová utkání:

1.část týmu odehala své utkání od 10:00 na Ostravici:

OSTRAVICE     -    TJ SOKOL DOBRÁ    9:1

Sestava Dobré: Kisza P. - Kisza, Figura, Myšinský, Bayer - Malchárek, Knodl, Kováč, Kendzior, Dužík - Baran P.

2.část týmu odehrala své utkání od 14:30 na Spartě :

MFK FRÝDEK MÍSTEK "B"     -    TJ SOKOL DOBRÁ 8:0

Sestava Dobré: Platoš (46.min Fojtík L.) - Baran J.(46.min Platoš), Gryžboň, Myšinský (46.min Imričko), Figura - Šmahaj, Fojtík M., Palarčík, Dužík - Imričko (46.min Filipčík), Kowalík (60.min Pánek)

Více fotek z utkání od Davida Hernika naleznete ZDE


7.srpna od 17:00 hřiště v Palkovicích, přípravné utkání s účastníkem okresního přeboru:

PALKOVICE    :    TJ SOKOL DOBRÁ    2:8 (0:2)

Branky Dobré: Rajnoch P. 2x, Šmahaj 2x, Rečka 2x, Kowalik, Filipčík

Sestava: (1.pol) Baran - Bednárek, Gryžboň, Horáček, Platoš, - Damek, Rajnoch P., Fojtík, Rajnoch D.- Palarčík, Kowalík

(2.pol) Baran - Figura, Myšinský, Gryžboň, Babiš - Horáček, Fojtík, Rajnoch P, Rečka - Filipčík, Šmahaj

Více fotek z utkání ZDE (autor David Hernik)

Komentář palkovického trenéra Blahuty k utkání ZDE


6.srpna - Mechule:

SVOBODNÍ  -    ŽENATÍ    7:2 (2:2,1:0,4:0)

Více fotek naleznete ZDE - autor David Hernik


pátek 5.srpna hřiště Nošovice:

SK NOŠOVICE - LHOTY    vs.     TJ SOKOL DOBRÁ    2:5

Sestava Dobré:    Glogar - Figura, Myšinský, Zícha, Bayer - Šmahaj, Bednárek, Kováč, Rečka - Imričko, Pánek

Do hry se dostal i Damek a za Nošovice hráli dva hráči Dobré a to Palarčík a Dužík

Branky: Šmahaj2, Rečka, Pánek, vlastní

Fotky od Davida Hernika naleznete ZDE

2010/2011

KONEC SEZÓNY

Konečná tabulka mužů TJ Sokol Dobrá "A" - 1.B sk.C

Pořadí  Družstvo  Záp.        Body  Body pravdy       
1.  Fotbal F-M B  26  20  93  26  63  ( 24 )      
2.  Nýdek   26  17  70  43  54  ( 15 )      
3.  Vendryně   26  14  64  33  48  ( 9 )      
4.  Dolní Lutyně   26  13  10  62  44  42  ( 3 )      
5.  Dobrá A 26  12  11  48  48  39  ( 0 )      
6.  Dolní Datyně   26  12  11  56  46  39  ( 0 )      
7.  Jablunkov   26  12  13  48  58  37  ( -2 )      
8.  Mosty   26  10  14  48  63  32  ( -7 )      
9.  Oldřichovice   26  10  15  60  69  31  ( -8 )      
10.  Těrlicko   26  13  42  59  29  ( -10 )      
11.  Hnojník   26  14  44  63  28  ( -11 )      
12.  Sedliště   26  15  31  57  27  ( -12 )      
13.  Hrádek   26  13  35  58  27  ( -12 )      
14.  Nebory   26  14  23  57  26  ( -13 )

Konečné tabulky ostatních týmů:

MUŽI B - tabulka zde

DOROST - tabulka zde

ŽÁCI - tabulka zde


18.června 2011

                                                                                      

                         TJ SOKOL DOBRÁ "A"         VS.            TJ SOKOL HRÁDEK

                                               1 (1)                       :                         1 (1)

Sestava Dobré: Glogar - Nikl, Imričko, Gryžboň, Horáček - Dužík, Rajnoch, Platoš, Šmahaj - Herník, Filipčík

Lavička: Rečka, Kendzior, Baran, Babiš, Myšinský

Branka Dobré: Gryžboň

DALŠÍ ZÁPASY:

ŽÁCI:                18. 6. 2011         12:30                     Dobrá  - Baška                      1:2

DOROST:        18. 6. 2011         14:30                    Dobrá  - Bukovec                      5:4

MUŽI B:            18. 6. 2011         15:00                     Pržno  - Dobrá B                      4:0


neděle 12.června -

                                                                                   

                              DRUTEX NEBORY                VS.            TJ SOKOL DOBRÁ "A"

                                                1 (1)                                :                                    4 (2)

V neděli 12. června zavítali naši muži A ke svému dalšímu jarnímu utkání na hřiště sestupem ohrožených Nebor.  Trenér Kowalík postrádal kapitána Hernika a stopera Imrička a proto povolal na pravou stranu obrany Babiše, který i přesto že odehrál dopoledne celý zápas za B – tým nezklamal.

Do prvního poločasu vstoupili lépe domací, kteří si vytvořili v prvnich pěti minutách menší tlak. Byli to ale hosté, kteří otevřeli skóre a to když po pravé straně zatáhnul míč Filipčik a nacentroval jej na zadní tyč, kde nikým neatakován Rajnoch hlavou zavěsil – 0:1. O chvíli později nabídla doberská obrana Neborům vyrovnání, když Bednárek slabou malou domů poslal domácího útočníka samotného na Glogara – 1:1. Neuběhlo ani pět minut a skóre se opět měnilo. Přímý kop zahrávaný Palarčíkem našel osamoceného Rajnocha, který se podruhé v zápase hlavou nemýlil – 1:2. Poté se dostaly ke slovu opět Nebory a to když po kontaktu Nikla s domácím útočníkem kopali penaltu, kterou ale bravurně chytil Glogar. Do konce prvního poločasu se už nic vážnějšího nestalo a tak šli s jednobrankovým vedením do kabin hosté.

Do druhé půle doberští zlepšili pohyb a vytvořili si řadu brankových příležitosti. Obrana domácích nabízela doberským útočníkům jeden brejk za druhým. Nebory hrozily zejména po rozích a nakopávaných balonech, které ale doberská obrana posbírala. V 70.minutě se konečně prosadil Filipčík, když po přihrávce Šmahaje zakončoval do odkryté domácí branky – 1:3. V 85. minutě uzavřeli hosté brankový učet zápasu, když po výhozu gólmana Glogara na Rečku míč putoval k Palarčíkovi, který křížným pasem našel Šmahaje a ten našel osamoceného Pánka, který se nemýlil -1:4.

Sestava Dobré: Glogar - Bednárek, Gryžboň, Nikl, Babiš - Šmahaj, Rajnoch, Platoš, Dužík - Filipčík, Palarčík

Lavička: Rečka, Myšinský, Pánek, Baran

Branky Dobré: 2x Rajnoch, Filipčík, Pánek

Další zápasy:

ŽÁCI:                11. 6. 2011    12:30         Dobrá  - Hukvaldy                     1:2

DOROST:       11. 6. 2011    14:45        Václavovice - Dobrá                    1:3

MUŽI B:           12. 6. 2011    10:45         Dobrá B - Janovice B                3:6  článek ZDE


sobota 4.6.2011

                                                                            

                           TJ SOKOL DOBRÁ "A"            VS.        DOLNÍ DATYNĚ

                                                4 (1)                                  :                        1 (1)

V sobotu odehráli doberští fotbalisté předposlední zápas před vlastními diváky.

Domácí povzbuzení týden starou výhrou v Oldřichovicích 4:2 se do soupeře pustili a od první minuty se snažili diktovat tempo hry. Aktivní byl hlavně Šmahaj na levé straně zálohy a probuzený jarní střelec Filipčík. Hosté se zmohli pouze na občasné brejky, které měli, ale velmi nebezpečné. Z jednoho z nich hosté také vstřelili první branku utkání, kdy využili chyby domácí obrany a řítili se sami na bezmocného Glogara. Dobrá ale nesložila zbraně a stále se snažila hrát rychlý kombinační fotbal a vytvářela si dobré střelecké příležitosti, které bohužel Šmahaj a Filipčík neproměnili. Hosté z Datyně také několikrát zahrozili, ale díky skvělému Glogarovi v brance domácích zůstával výsledek stále stejný. Až když vypadalo, že hosté udrží poločasové vedení zatáhl míč po lajně Šmahaj nahrál do malého vápna Filipčíkovi a ten neměl problém trefit odkrytou hostující branku.

Do druhého poločasu se nastoupilo stejně jako do prvního. Domácí chtěli co nejrychleji vstřelit vedoucí branku což se jim také podařilo po rohu Palarčíka se dostal ke střele Horáček, jehož zablokovaný pokus dostal hlavou do brány Rajnoch.  Hosté se snažili odpovědět, ale už nebyli tak nebezpeční jako v první poločase. Po jednom z rohů hostů chytil míč Glogar a dlouhý výhozem vyzval ke sprintu Filipčíka, který překvapil nejen brankáře hostí, ale snad i sám sebe a jeho střílený centr z úhlu se zakroutil do vzdálenější šibenice brány. Domácí už v pohodě kontrolovali hru a ještě přidali poslední branku, kterou po rychlé akci a ose Rečka – Filipčík – Šmahaj vstřelil poslední jmenovaný  v 90. minutě utkání.

Domácí fanoušci tedy mohli oproti minulému domácí utkání stoprocentně spokojení jak s vítězstvím tak i předvedeným výkonem svého týmu.

Sestava Dobré: Glogar - Bednárek, Gryžboň, Imričko, Nikl - Šmahaj, Rajnoch, Platoš, Horáček - Filipčík, Palarčík

Lavička: Myšinský, Babiš, Rečka, Baran                                                                                 trenér: Kowalík

Branky: 2x Filipčík, Rajnoch, Šmahaj

Další zápasy:

ŽÁCI:          4. 6. 2011         10:00          Fryčovice - Dobrá                               5:1

DOROST:   4. 6. 2011         14:30           Dobrá  - Baška                                  2:7

MUŽI "B":    5. 6. 2011         17:00           Milíkov - Dobrá B                             4:1 článek zde


Sobota 28.5.2011: Utkání s Oldřichovicemi rozhodl čtyřmi góly Filipčík

                                                                           

                                OLDŘICHOVICE            VS.       TJ SOKOL DOBRÁ "A"

                                               2 (1)                   :                          4 (2)

V sobotu zavítali doberští fotbalisté na hřiště Oldřichovic. Před utkáním bylo ale velkým otazníkem jestli se vůbec bude hrát, ale nakonec hlavní rozhodčí uznal hřiště způsobilé. Dobrá má s Oldřichovicemi velmi dobrou bilanci takže tento fakt chtěli hráči potvrdit i na hřišti. V sestavě udělal trenér Kowalík pár změn, Imrička stáhnul zpět na stopéra a místo středního utočníka zaujal Filipčík.

Do utkání lépe vstoupili hráči Dobré, vytvořili si územní převahu, kterou ale nekorunovali žádným gólem. Naopak z první važnější akce se radovali domáci. Dlouhý balón za obranu a střela na bližší tyč a golman Glogar neměl šanci - 1:0. O pět minut později se po kontaktu Hernika s domácí obranou kopala penalta, kterou s přehledem proměnil Filipčík 1:1. Do poločasu se skóre měnilo ještě jednou a to po výborném presingu doberského útoku se trefil z dálky opět Filipčík - 1:2.

Do druhého poločasu vstoupili hráči stím hrát pořád aktivně a hlavně nedopustit ztrátu bodu tak jako ve Vendryni. Co řekl trener v kabině se také plnilo. Aktivní hra dělala soupeři velké problémy a často to vedlo ke ztrátě míče domácí obrany. V 60.minutě dal o sobě vedět Filipčík a to když po samostatné akci si nejprve balón nešťastně ukopl, ale na mokrém trávníku jej domácí golman nechytil a tak si jej Filipčík znovu doběhl a střelou do tyče, která se odrazila od domácího hráče do branky uzavřel svůj HATTRICK - 1:3. Poté se dostali do hry více domácí s tím zvrátit vývoj utkání. Po kombinací ve středu hřiště a štastné střele snížili na 2:3. Domácí mohli i vyrovnat, ale skvělým zákrokem to Glogar nepřipustil. V poslední minutě měli domácí příležitost zahrávat rohový kop. Do vápna přiběhl i domácí golman a míč letěl přímo na něj ale jeho slabou střelu doberská obrana zblokovala. Odražený míč vybojoval Šmahaj a hostující hráči postupovali 3 na samotného obránce, tento brejk vyřešil Šmahaj dokonale, když přihrál osamocenému Filipčíkovi a ten se z 25 metrů do prázné branky nemýlil. - 2:4.

Zasloužená výhra Dobré, kterou střelecky táhnul Filipčík, který čtyřmi góly zničil obranu soupeře. Nutno ale podotknou, že branek mohl dát daleko více.

Sestava Dobré: Glogar - Bednárek, Gryžboň, Imričko, Nikl - Šmahaj, Rajnoch, Herník,Dužík - Filipčík, Palarčík

Lavička: Kendzior, Horáček, Myšinský, Baran

Branky Dobré: 4x Filipčík

Další zápasy:

ŽÁCI:            28. 5. 2011        12:30            Dobrá  - Raškovice                    1:5

DOROST:     28. 5. 2011         14:30           Mosty  - Dobrá                             3:0

MUŽI "B":     29. 5. 2011          10:45           Dobrá B - Vojkovice                  3:1 ČLÁNEK ZDE


Ve čtvrtek 26.5.2011 se odehrála na Spartě dohrávka okresní soutěže mužů.

          TJ SOKOL DOBRÁ "B"     -     TJ SOKOL FRYČOVICE "B"    2:1 (0:0)   více zde


sobota 21.5.2011 hřiště na Spartě:


                                                                                  

                              TJ SOKOL DOBRÁ "A"       VS.         SOKOL MOSTY

                                                    2 (0)                            :                            3 (1)

 

    V sobotu odpoledne odehráli naší muži "A" své další domácí mistrovské utkání. Soupeřem jim tentokrát byli fotbalisté z Mostů u Jablunkova. Domácí trenér Kowalík mohl po delší době zařadit do základní sestavy Radima Nikla, který laboroval se zády, ale naopak nemohl počítat s kapitánem Davidem Hernikem. Dobrá šla do utkání s tím získat tři body, bohužel toto odhodlání jako kdyby zůstalo jen v domácí kabině. Hosté na domácí vlétli a zejména svou bojovností a chutí do hry dělali domácí obraně velké problémy. Skóré se poprvé měnilo v 15.minutě kdy hosté zahrávali roh, na který si naskočil na přední tyči jeden z hostujících hráčů, který byl nepochopitelně nikým neatakován. Domácí se dostávali do šancí jen z řítka, střely Šmahaje a Filipčíka byly světlou vyjímkou a také proto se šlo do kabin za stavu 0:1.

    Do druhého poločasu se čekalo, že domácí fotbalisté přidají a obrátí vyvoj utkání. Opak se stal ale pravdou. Hosté po dvou rychlých brejcích vedli po 55.minutách už 3:0. Poté se konečně domácí probrali a po penaltě na agilního Nikla snížil Filipčík -1:3. V následujících minutách se hra odehrávala převážně před brankou Mostů, ale změnu skóre přinesla až 78.minuta. Palarčík zahrával roh, který propadl celým vapném a dostal se k osamocenému střídajícímu Kendziorovi, který se levačkou nemýlil -2:3. Ve zbylých dvanácti minutách domáci "bušili" do mostecké obrany, ale bohužel žádna ze slibných šancí neskončila za zády hostujícího golmana a tak utkání skončilo překvapivou, ale zaslouženou výhrou Mostů.

Sestava Dobré: Glogar - Bednárek, Horáček, Gryžboň, Filipčík - Šmahaj, Nikl, Rajnoch, Damek - Imričko, Palarčík

Lavička: Kendzior, Dužík, Myšinský, Novák                                                                               Trenér: Kowalík

Branky Dobré: Filipčík (pen.), Kendzior
 

Dalši zápasy:

ŽÁCI:                    21. 5. 2011         14:15          Janovice - Dobrá          1:0

DOROST:             21. 5. 2011         14:30          Dobrá  - Dobratice       2:3

MUŽI "B":             VOLNO


V sobotu 14.5.2011 sehráli hráčí Dobré zápas ve Vendryni  a bohužel domácím podlehli 4:2

                                                                                    

                                       TJ VENDRYNĚ            VS.            TJ SOKOL DOBRÁ "A"

                                                       4 (1)                       :                                2 (2)

Sestava Dobré: Glogar - Bednárek, Horáček, Gryžboň, Filipčík - Šmahaj, Rajnoch, Hernik, Damek - Imričko, Palarčík

Branky Dobré: Damek, Rajnoch

Další zápasy:

ŽÁCI:                14. 5. 2011      9:30                      Baška - Dobrá                         3:1

DOROST:        14. 5. 2011     13:45                    Lučina  - Dobrá                      1:0   

MUŽI "B":         15. 5. 2011     10:45                     Dobrá B - Fryčovice            ODLOŽENO !!!Neděle 8.května 2011 - 3 důležité body z Jablunkova

                                                                               

                        SPARTAK JABLUNKOV            vs.            TJ SOKOL DOBRÁ "A"

                                                0 (0)                                  :                                    3 (2)

Ano, čtete dobře. Hráči Dobré dokázali opět po mnoha letech zvítězit na půdě Jablunkova a to rozdílem třídy! Od první minuty byli naši hráči jasně lepší a soupeře převyšovali ve všech směrech! První gol na sebe nenechal dlouho čekat. Palarčík brilantní přihrávkou vybídl ke skorování Imrička a ten se nemýlil. Znovu tak potvrdil, že jeho přesun ze stopera na utočný hrot byl vynikajícím tahem trenéra Kowalíka. Už o několik minut později dokázal podruhé zasunout míč za záda soupeřova golmana skvěle hrající Palarčík. První půle tak vyzněla jasně pro hráče Dobré. Po změně stran se na způsobu hry nic nezměnilo. Místy až bezzubí hráči Jablunkova nedokázali propasírovat míč přes skvěle zformovanou defenzívu hostí.  A když 15 minut před koncem utkání vyslal přesný smrtící projektil z dobrých dvacetimetrů Bednárek, bylo definitivně rozhodnuto. Naši borci po disciplinovaném a krásnými goly okořeněném výkonu zaslouženě sebrali domácím všechny body.

Sestava Dobré: Glogar - Bednárek, Horáček, Gryžboň, Filipčík, - Šmahaj, Rajnoch, Hernik, Damek (21.min Kendzior) -                              Imričko (80.min Dužík), Palarčík

Branky Dobré: Imričko, Palarčík, Bednárek

Další zápasy:

ŽÁCI:               7. 5. 2011     13:30    Hukvaldy - Dobrá             3:3

DOROST:        7. 5. 2011    14:00     Sedliště  - Dobrá           1:0 

MUŽI "B":         8. 5. 2011    10:45      Dobrá B - Bukovec        2:2 (1:0) - Kendzior, Papřok I.  


Sobota 30.dubna 2011 - Důležité 3body zůstaly po zásluze doma

                                                                                           

                              TJ SOKOL DOBRÁ "A"          vs.          FK TĚRLICKO

                                                    3 (2)                                   :                      1 (0)

 

    V sobotním zataženém odpoledni odehráli naší muži své třetí jarní domácí utkání a soupeřem jim byl tým FK Těrlicko. Trenér Kowalík mohl počítat s uzdraveným stoperem Gryžboněm, ale naopak pořád postrádá dva pilíře týmu Rajnocha s Niklem, které trápí problémy se zády. Mezi zraněné se po minulém zápase zapsal i gólman Baran a z pracovních důvodů nemohl chytat ani Glogar. A tak šanci mezi tyčemi dostal dorostenec Novák. V sestavě bylo oproti minulým utkáním řada změn. Stoper Imričko se vytáhnul na hrot útoku, jeho místo zaujal Horáček. Na pravé straně si prohodili místo Filipčík s Damkem.

    Dobrá nastoupila do utkání s tím vstřelit co nejdříve vedoucí branku a to se jim také podařilo. Hned z prvního rohu, zahrávaného Palarčíkem, se trefil hlavou kapitán Hernik - 1:0. Po odehraných 20. minutách předvedli domácí pohlednou kombinaci kdy po ose Imričko – Dužík – Palarčík – Šmahaj, poslední jmenovaný trefil tyč a následné dorážky zablokovali hostující stopeři. V 23. minutě o sobě dali vědět i hosté, když po autu a následné střele skvěle zasáhnul Novák a poté odvrátil míč na roh Bednárek. O minutu později po přiťuknutí Damka pálil Hernik z třiceti metrů do břevna. Změnu skóre přinesla až 45.minuta kdy po akci Šmahaje střílel Dužík a jeho tečovaná střela skončila za zády hostujícího brankáře, pro jistotu doklepával do sítě míč Imričko -2:0.

    Hosté vstoupili do druhé půle s jasným cílem zvrátit vývoj utkání na svoji stranu, ale jejich tlak gólem neskončil. Naopak na druhé straně udeřili opět domácí, kdy se po přihrávce Palarčíka trefil přesnou střelou k tyči Imričko – 3:0. Poté se domácí mírně stáhli a spoléhali jen na rychlé brejky, což byla voda na mlýn Těrlickým fotbalistům, kteří měli více příležitosti ke vstřelení branky, všechny jejich pokusy kryl Novák nebo šly mimo. Hostům se podařilo vstřelit branku až v 75. minutě kdy si na přímy kop naskočil Kajura - 3:1. Další gól už nepadl a tak Dobrá zaslouženě vyhrála a připsala si do tabulky důležité tři body.

Sestava Dobré: Novák - Bednárek, Horáček, Gryžboň, Filipčík - Šmahaj, Hernik, Palarčík, Damek  - Dužík, Imričko

Lavička: Rajnoch, Kendzior, Rečka

Branky: Hernik, Dužík, Imričko

Další zápasy:

ŽÁCI:                30.4.2011    12:00           Dobrá  - Fryčovice                           0:7

DOROST:        30.4.2011     14:00           Dobrá  - Bystřice                              1:2 

MUŽI "B":        30.4.2011      16:30          Smilovice B - Dobrá B                     4:2


 

V sobotu 23.4.2011 - O dělbě bodů rozhodly dva vlastní góly v úplném závěru utkání.

                                                                              

                        SOKOL HNOJNÍK        vs.        TJ SOKOL DOBRÁ "A"

                                                1 (0)                        :                                  1 (0)

Sestava Dobré: Baran - Damek, Imričko, Hernik, Bednarek - Filipčík, Platoš, Rečka, Palarčík, Šmaháj - Dužík

Lavička: Pánek, Myšinský, Kendzior, Novák

Další zápasy:

DOROST:        23.4.2011        13:30        FRÝDLANT n.O.    -    DOBRÁ    4:0

ŽÁCÍ:                24.4.2011        14:00        RAŠKOVICE    -    DOBRÁ         3:0       

MUŽI "B":       24.4.2011         11:30        STAŘÍČ "B"    -    DOBRÁ "B"     0:2 (0:1) - Janíček, Filipčík


Sobota 16.4.2011 - Prohra gólem z penalty v závěru utkání :-(

                                                                            

                           TJ SOKOL DOBRÁ "A"         vs.      TJ SOKOL SEDLIŠTĚ

                                                   1 (1)                                                        2 (1)

Domácí fotbalisté se o víkendu představili podruhé na jaře před domácími fanoušky ..

Dobrá již s uzdraveným stoperem Gryžboňem, ale bez zraněného Rajnocha začala tlakem, ze kterého bohužel nedokázali nic vytěžit a hostující fotbalisté z první vážnější šance dokázali skórovat. Po ztrátě míče ve středu pole a chybě domácí obrany šli na brankáře Glogara dva hostující útočníci a i přes veškerou snahu domácího brankáře vstřelili první branku utkání. A aby toho nebylo pro domácí málo obnovil si Gryžboň svalové zranění a musel po necelých 15 minutách odstoupit. Domácí se ale dokázali oklepat a po celý první poločas byli aktivnější bohužel bez výraznější šance. A když už to vypadalo, že první poločas skončí lépe pro hosty ze Sedlišť tak se zkušeně prosadil kapitán Hernik po rohu dobře hrajícího Palarčíka. Druhý poločas začal stejně jako ten první a to tlakem domácích, kteří chtěli strhnout výhru na svou stranu. Hnání domácími fanoušky dobývali bránu hostujícího brankáře, bohužel si nedokázali vypracovat žádnou větší příležitost a tak přišel trest. Po ojedinělém brejku hostujících hráčů upadl v 87. minutě utkání po mírném kontaktu se stoperem Imričkem ve vápně jeden z útočníků Sedlišť a rozhodčí neváhal nařídit pokutový kop, který bez problémů hosté proměnili. Domácí se již z této rány nedokázali oklepat a ani závěrečný tlak na tom nic nezměnil. Doberští tedy svůj druhý zápas před vlastními fanoušky nezvládli a prohráli 1:2

Sestava Dobré: Glogar O. - Nikl R., Imričko M., Gryžboň J. (15.min Damek D.), Bednárek P., - Filipčík J., Hernik D.,                                  Palarčík V., Platoš P. (70.min Papřok R.), - Dužík V., Šmahaj D.                            -trenér Kowalík

 

 

 

 

Více zde

Další zápasy:

DOROST:          16.4.    13:30    TJ SOKOL DOBRÁ - HNOJNÍK                               0:1 (0:0)

ŽÁCI:                16.4.    11:30     TJ SOKOL DOBRÁ - JANOVICE                            5:0 (3:0)

MUŽI "B":         17.4.    10:15     OLDŘICHOVICE "B" - TJ SOKOL DOBRÁ "B"        5:2 (2:0) - Papřok I., Šmahaj D.


10.4.2011 

                                                                          

                                 TJ SOKOL NÝDEK        vs.        TJ SOKOL DOBRÁ "A"

                                                1 (1)                           :                            0 (0)   

Smolný zápas za sebou mají fotbalisté Dobré. O osudu utkání rozhodla penalta z osmé minuty, kdy domácí využili zaváhání naší obrany. 

První půle se nesla v duchu nedobré kombince na obou stranách. Jen zřídka se někdo pokusil o jakousi kloudnou akci směrem k brance. I přesto, že v první půli měli domácí více ze hry, tak jejich až příliš okaté a jednoduché útoky neměly šanci proti dobře organizované Doberské obraně. Druhá půle se z pohledu hostí jevila už o něco symptičtěji. Naši hráči se odhodlali začít kombinovat a začali zlobit domácí obranu. Ta pod větším tlakem navíc začala dělat chyby a nechybělo mnoho k tomu aby Rajnoch tři minuty před koncem řádné hrací doby vyrovnal. Bohužel se tak nestalo a tak si Dobrá z Nýdku neveze ani bod. 

Sestava Dobré: Glogar O. - Bednárek P., Nikl R., Imričko M., Dámek D. . - Šmahaj D., Rajnoch P.,                                                           Hernik D., Palarčík V., Filipčík J.  - Dužík V                                    -trenér Kowalík

Další zápasy:

DOROST:        9.4.2011    od 13:00        FRYČOVICE     :     TJ SOKOL DOBRÁ                    1:0 (1:0)

ŽÁCI:              9.4.2011    od 9:30          KUNČICE p.O.    :    TJ SOKOL DOBRÁ                    2:0

MUŽI "B":       10.4.2011   od 10:45        TJ SOKOL DOBRÁ "B"    :    ŘEPIŠTĚ "B"                1:0 (1:0)     - Damek D.


6.4.2011 OD 17H NA SPARTĚ - DOHRÁVKA

                             TJ SOKOL DOBRÁ "B"    -    PASKOV  2:1 (1:0)

Sestava Dobré: Vitásek - Babiš, Myšinský, Holomek, Damek - Papřok radek, Rečka, Kováč, Horáček - Dužík, Pánek

Střídali: Papřok I., Gryžboň K., Hovora

Branky: Pánek, Hovora

Červené karty: Holomek, Papřok Radek


                     SK NOŠOVICE - LHOTY    -    TJ SOKOL DOBRÁ "B"  2:2 (1:1)            Branky Dobré: Rečka, Papřok R. 

Sestava Dobré: Novák M. - Damek D., Kendzior T., Myšinský M., Baran J., - Hovora R.(55.min Papřok R.),                                   Babiš L., Platoš P.  (70.min Papřok I.) Rečka J., Černý L. (78.min Gryžboň K.) - Pánek J.


V sobotu 2.4.2011 od 15:30 odehrali naši muži "A" svůj první jarní domací zápas. Soupeřem jim byli  fotbalisti Dolní Lutyně, kteří minulé kolo vyhráli doma 4:1 proti Těrlicku.

                                                                                   

                            TJ SOKOL DOBRÁ "A"        vs.        TJ SOKOL DOLNÍ LUTYNĚ

                                                2 (1)                                                                0 (0)

To na co celá fotbalová Dobrá tak dlouho čekala se stalo v sobotu po 15. hodině skutečností. Náš tým podal perfektní disciplinovaný výkon a odčinil tak bezezbytku propadák z minulého týdne.

V sobotu doberským hrálo vše do karet. Bylo krásné počasí, přišlo "moře" diváků a dostavili se všichni hráči. Soupeř nás čekal víc než kvalitní, prostě paráda. A paráda pokračovala i na hřišti. Zprvu to vypadalo spíše na bojovný než-li pohledný fotbal, ovšem postupem času převzali doberští otěže zápasu pevně do svých rukou a drželi je až do posledního hvizdu. Poprvé si fanoušci Dobré zakřičeli hromadně gol již v prvním poločase a to když už po několikáté nechali hráči Lutyně na pravé straně osamoceného Filipčíka a ten s přispěním hostujícího obránce dopravil míč za záda soupeřova golmana. O pár chvil později se rázné odpovědi dožadoval soupeř. Ovšem navrátivší golman Dobré Ondřej Glogar bravurním zákrokem vytáhl střelu soupeře na tyčku a to mu při zákroku ještě navíc podjela noha. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako první, akce střídala akci, ale bohužel dlouhou dobu to k ničemu kloudnému nevedlo. Až si míč k přímému kopu postavil Vojta Palarčík a povedenou střelou uklidil míč podruhé do soupeřovy sítě. Odčinil tak neproměnění vyložené šance z úvodu utkání.

Další zápas absolvují hráči Dobré příští týden v neděli proti dalšímu silnému soupeři z popředí tabulky Nýdku. 

Branky Dobré: Filipčik J, Palarčík V.

Sestava Dobré: Glogar O. - Bednárek P., Gryžboň J. (63.min Kendzior T.), Imričko M., Nikl R. - Šmahaj D., Rajnoch P.,                             Hernik D., Palarčík V., Filipčík J. (87.min Dámek D.) - Rečka J. (75.min Platoš P.)        -trenér Kowalík

PŘEDZÁPASY:

11:00       TJ SOKOL DOBRÁ    -    OSTRAVICE    (okresní soutěž  - žáci)                         4:1 

13:00       TJ SOKOL DOBRÁ    -    NÝDEK           (okresní přebor - dorost)                       1:2 (0:0)


1. jarní mistrovské utkání:

                                                                                      

                     FOTBAL FM "B"       vs.     TJ SOKOL DOBRÁ "A"                                                        10 (4)                                                        1 (0)

Zdravím Vás přátelé,

   musím říci, že to chtělo nějaký časový odstup k napsání alespoň několika řádků o prvním jarním zápase Dobré. Přesto nebo právě proto se to nakonec povedlo.

V sobotu zažili nejen hráči Dobré, ale také její fanoušci a vlastně kdokoliv kdo se přišel podívat na zápas frýdecko-místecké juniorky proti TJ Sokol Dobré ŠOK! Po devadesáti minutách svítilo na ukazateli skore 10 : 1 a rozhodně nešlo o vtip! Už před utkáním, když jsem vyzpovídal několik hráču F-M "B" bylo evidentní, že z pohledu Dobré půjde o nesmírně těžký zápas. Juniorka Frýdku - Místku měla v sestavě několik zvůčných jmen. V brance nastoupil výborný Lužný, dále byl kádr doplňen o Hlaváče, Ostráka, ale především o kanonýra Macečka! Ani to by však ještě neznamenalo žádnou tragédii, ovšem hrát proti takto silnému týmu od 8.minuty o deseti, to už zásadní problém je! A přesně to se stalo. Už v sedmé minutě zapoměla obrana na Javorka, který se tváří v tvář golmanovi Dobré rozhodl jej lobovat.Ač je golman Dobré Pavel Baran zkušeným matadorem, tentokráte situaci nedobře vyhodnotil a snažíc se vyškrábnout míč letící nad jeho hlavou si neuvědomil, že se již dostal mimo pokutové území. Následovala čevená karta a osmdesátdvaminut smutné podívané. 

Mladičký golman Michal Novák nastoupil do rozjetého Expresu a nakonec desetkrát lovil míč ze sítě. Nutno podotknout, že za branky nemohl, ale pod tíhou okamžiku ani žádné nějakým lepším zákrokem nezabránil. Zbytek týmu se snad ani hodnotit nedá. Tým se sice nevzdal a makal do krve, ale to nestačilo. Chyb na straně Dobré bylo nespočet. Vázla komunikace, souhra, chyběly individuální výkony. I přesto několik světlých míst se najít dá. Dušan Šmahaj sic žádným velkolepým výkonem neoslnil, i tak z pohledu tribun působil jinak než obvykle. Soustředil se jen na sebe a svůj tým a to vedlo k několika sympatickým výpadům směrem na soupeřovu branku ač nebyly dotaženy do konce. Největší pozitivum Dobré byl "návrat" kapitána Davida Herníka! Bojoval, rozdával míče, vyhrával hlavičkové souboje a když musel v 50.minutě pro zranění odstoupit, tak od té chvíle jakoby hráli doberští dokonce o devíti. 

Popisopisovat podrobně branku od branky by bylo jen zbytečné solení rány, která je hluboká, ale naštěstí může být zhojena již tuto sobotu, kdy doberští hrají poprvé na jaře doma! Jak sami hráči řekli, pro některé to byl nejhorší fotbalový zážitek v životě a tak doufejme, že se z něj rychle oklepou a proti Dolní Lutyni opět předvedou své kvality.

Branky: 10. Maceček, 25. Maceček, 32. Foukal, 39. Kořínek, 46. Maceček, 50. Javorek, 54. Maceček, 60. Kořínek, 75. Ďurfina, 85. Ďurfina - 77. Filipčík


V sobotu 12.3.2011 odehráli muži své poslední utkání v rámcí zimního turnaje v Českém Těšíně. Soupeřem jim byl od 11:00 tým FK Těrlicko.

                                                                               

                                          FK TĚRLICKO              vs.          TJ SOKOL DOBRÁ

                                   1 (0)            :                3  (0)

Klasik říká, že když něco končí, tak něco nového začíná. V sobotu, když se půlil den, to v Českém Těšíně pro hráče Dobré platilo dvojnásob. A to když s koncem zimního turnaje k nám opět po roce zavítalo to pravé jaro, ale především naši borci po několika měsících ukončili ne příliš povedené herní období a ukázali všem přítomným, jak dobře umějí hrát fotbal. Dokonce se nebojím říci, že herně se doberští výrazně přiblížili tomu, co předváděli na začátku letošní sezony.

Již v pátek na tréninku bylo patrné, že se tým Dobré zkonsolidoval a nominace na zápas “áčka“ slibovala kvalitní fotbal. V sobotu těsně před polednem tomu bylo však trochu jinak. Do zápasu nemohli zasáhnout dva stabilní pilíře hry Dobré Imričko s Herníkem a navíc se z nezjištěných příčin nedostavil ani Rečka. I přesto náš tým nastoupil do prvního poločasu v silné sestavě a na hřišti to bylo patrné. Úvodní oťukávání, kdy se oba týmy dostávaly k nějakým gólem zavánějícím situacím jen sporadicky, přerušila až smršť několika po sobě jdoucích gólových šancí Dobré. Vše odstartoval Filipčík, který naservíroval míč před branku, kde se o bleskové zakončení pokusil Šmahaj, ale míč jen napálil do gólmana, od kterého balon doputoval na šestnáctku přímo k nohám dobíhajícího Bednárka, který vypálil po brance podruhé. Bohužel byla i jeho jedovatá střela zablokována.

Bednárek po utkání: „Viděl jsem, že gólman leží na zemi a tak jsem chtěl střelu umístit pod břevno. To se však nepovedlo.“

Doberští postupem času evidentně přejímali otěže utkání, ale kýžený výsledek to v prvním poločase nepřineslo.

Hned v úvodu druhého poločasu navázali doberští na tempo, ve kterém ukončili první půli. A neslo to ovoce. Rajnoch, hrající celý zápas fantasticky se nebál dobíhat až k brankáři Těrlicka, který po prudké střele neudržel míč ve své náruči a tak Rajnoch míč nekompromisně dorazil do soupeřovy branky! O několik málo minut později to bylo už 2:0. A to když Kendzior vyslal z pětadvaceti metrů fyzikální zákony popírající projektil, který skončil v síti Těrlicka. Kendziorův výkon byl obecně příjemným překvapením tohoto zápasu. Borec jenž svůj sportovní život dělí mezi fotbal a bojová umění podal v sobotním utkání nadstandardní výkon. Po tomto gólu ovšem přišel útlum ve hře Dobré a to vedlo až ke snížení hráči Těrlicka na 2:1. Naštěstí byl v sestavě Dobré Rajnoch, který bryskně svým druhým gólem navýšil rozdíl ve skóre zpět na dvě branky. V závěru utkání už k žádným vyloženým šancím nedošlo a tak mohl náš tým slavit vítězství a celkové třetí místo v turnaji.

Za zmínku stojí ještě mnohá zranění, které si naši borci ze sobotního zápasu odnesli. Asi nemarkantnější bylo bolestivé zranění Gryžboně, který si z hlavičkového souboje odnesl pulzující, barvu měnící bouli nad levým okem. Zábavným momentem byl pohotový zásah předsedy TJ Sokolu Dobrá a trenéra “B“ týmu Pavla Barana, který v mžiku dokázal sehnat chlazení na Gryžboňovo oko ve formě zmražené játry. Dále ze hřiště odkulhal také Šmahaj, který do té doby dělal svou rychlostí Těrlické obraně permanentní starosti. A aby toho nebylo málo, tak s “koňarem“ odstoupil také Dužík. Všichni by však měli být do začátku sezony v pořádku.

Branky Dobré: 2x Rajnoch, Kendzior

Sestava Dobré: Novák M. - Damek D., Gryžboň J. (30.min Damek T.), Nikl R., Kendzior T., - Dužík V.(46. Platoš P.),                                Bednárek P., Rajnoch P., Filipčík J., - Šmahaj D., Palarčík V.                            -trenér Kowalík

Fotografie ze zápasu naleznete v naši FOTOGALERII.V neděli 6.3.2011 odehráli naší muži předposlední utkání v rámci zimního turnaje na umělé trávě v Českém Těšíně. Soupeřem jim tentokrát byl domácí celek.

                                                                         

                                   FC IRP ČESKÝ TĚŠÍN            vs.            TJ SOKOL DOBRÁ

                                  7 (4)              :                  3  (1)

Branky Dobré: Palarčík (pen.), Filipčík, Herník

Sestava Dobré: Baran P. (46.min Novák M.) - Damek D., Gryžboň J., Imričko M., Horáček T. (70.min Klvaňa R.) -                                    Rajnoch P., Palarčík V., Herník D., Filipčík J.(70.min Kováč), - Šmahaj D., Rečka J.      trenér Kowalík


V neděli 27.2.2011 odehráli naši muží přípravné utkání na umělé trávě ve Frýdku-Místku (Stovky).

                                                                           

                                              TJ RAŠKOVICE           vs.       TJ SOKOL DOBRÁ

                                                        2  (1)                  :                    0  (0)

            Hráči Dobré se v neděli utkali se silným soupeřem a to s hráči Raškovic. Doberští se sešli po dlouhé době takřka v plné polní, z klíčových hráčů chyběl v neděli pouze kapitán David Herník. Naši borci vstoupili do utkání velmi aktivně a prvních dvacet minut určovali tempo hry. Poté však přišla ledová sprcha. Doberští hráči nebyli dostatečně důrazní ve vlastní šestnáctce a hráči Raškovic tuto chybu nekompromisně potrestali. Další průběh utkání byl ve znamení boje o střed pole, nepřesností a neproměnění vyložených šancí na obou stranách. V samém závěru utkání se povedlo hráčům Raškovic zvýšit na 2:0. Za pozitiva lze považovat to, že se do mužstva pomalu zapracovává nová akvizice Dobré mladý hráč René Klvaňa, který podal v neděli sympatický výkon. To samé se dá také konstatovat o nadějném brankáři Dobré ještě dorostenci Michalu Novákovi.

Přestože nový trenér Dobré Kowalík stále ještě zkouší hráče na různých postech, tak bylo v neděli evidentní, že naše mužstvo má velkou vnitřní sílu a může hrát víc než vyrovnanou partii i se soupeři z vyšších tříd.

Sestava Dobré: Novák M. - Damek D.,Gryžboň J., Imričko M., Filipčík J., - Platoš P., Bednárek P., Nikl R., Rajnoch P., -                          Šmahaj D., Palarčík V.                                                                                                                          Do hry se postupně zapojili: Rečka J., Klvaňa R., Dužik V.,                                                                   -trenér Kowalík

 

 
 
 
 
 
 
Více fotek ze zápasu naleznete v naší FOTOGALERII


V sobotu 19.2.2011 odehrali naší muži již 4. utkání v rámci zimního turnaje na umělé tráve v Českém Těšíně, tentokrát s celkem TJ DOBRATICE.

                                                                        

                                                 TJ DOBRATICE         vs.       TJ SOKOL DOBRÁ

                                            4            :             3

Branky Dobré: 2x Šmahaj, Rečka                                                                                                                                                        Sestava Dobré: Baran (45.min Platoš) - Damek D.( 80.min Horáček), Gryžboň, Imričko, Horáček (45.min Bayer) - Rajnoch,                                   Bednárek, Platoš (45.min Klvaňa), Dužík - Rečka, Šmahaj                                                         - trenér Kowalík


V sobotu 12.2.2011 odehrali naší muži své 3. utkání v rámci zimního turnaje na umělé trávě v Českém Těšíně proti Hornímu Žukovu.

                                                                                    

                                                  TJ HORNÍ ŽUKOV          vs.       TJ SOKOL DOBRÁ

                                              4               :               3      

            Dobrá nastoupila do utkání s jistou psychickou nevýhodou, jelikož se od úvodu zápasu do branky postavil za normálních okolností v poli hrající Petr Platoš. Nutno však hned v úvodu podotknout, že výsledek dnešního matche nejde na jeho vrub. Hned ve druhé minutě utkání se žukovští fotbalisté ujali vedení a to po chybě doberské obrany. Tento moment jako by předurčil průběh celého utkání. Nežli se naši borci stačili vzpamatovat ze studené sprchy, prohrávali už rozdílem dvou branek. Průvan v doberské obraně Žukov potrestal druhým golem. Doberští se ovšem nesesypali a velice pomalým, přesto vzrůstajícím tempem začali své soky přehrávat. Mírná převaha na naší straně však dlouho vyznívala naprázdno, ale nakonec se přeci jen projevila. Posledních deset minut první půle bylo zcela pod taktovkou doberských, což zákonitě vyústilo ke změně skore. Vše odstartoval agilně hrající Rečka, který prostrčil balon na Šmahaje a ten chladnokrevně překonal soupeřova golmana. Ve čtyřicáté minutě se po schrumáži před žukovskou brankou odrazil balon zpět na šestnáctku  kde byl připraven Bednárek a razantní střelou pod břevno vyrovnal na 2:2. Skvostnou desetiminutovku o tři minuty později dokonal Rajnoch, který doběhl sraženou střelu Šmahaje a doklepl míč do prázdé branky.

            Do druhého poločasu vyběhli doberští ve výrazně obměněné sestavě. Čerství hráči bohužel nedokázali herně navázat na závěr prvního poločasu a to se také projevilo ve skoré. Žukovští v duchu kultovního seriálu MacGyver dokázali v šedesáté a v pětašedesáté minutě z ničeho vstřelit dvě branky. Bohužel obě přišly po hrubých chybách doberské obrany, které vykrystalizovaly především ze špatné komunikace. V závěru se stejně jako minulý týden naši chlapci pokoušeli vytvořit si dostatečný tlak na vstřelení vyrovnávající branky, ale tentokráte se to nepodařilo.

Sestava Dobré: 1.pol.: Platoš - Horáček, Herník, Gryžboň Jan, Damek D., - Dužík, Bednárek, Palarčík, Rajnoch, - Šmahaj, Rečka                           2.pol.: Platoš - Bayer, Herník (70.min Šmahaj), Gryžboň Jan, Gryžboň Jakub, - Kendzior, Nikl, Filipčík, Papřok,                                                    - Pánek, Rečka (70.min Bednárek)                                                                           - trenér Kowalík


V sobotu 5.2.2011 odehráli naši A muži další přípravný zápas v rámci zimního turnaje v Českém Těšíně. Tentokráte se utkali s celkem Finstal Lučina.

                                                                 

                                            FINSTAL LUČINA               vs.         TJ SOKOL DOBRÁ

                                            3                 :                3

            V úvodních minutách zápasu byla na obou celcích patrná únava z probíhajivší fyzicky náročné zimní přípravy. Přesto již v desáté minutě vyslal doberský Horáček do nájezdu Rajnocha a ten otevřel skóre zápasu. Naši borci se však z vedení neradovali dlouho, protože minutu poté se štěstím hráči Lučiny vyrovnali. Zbylý průběh první půle byl především ve znamení spousty nepřenosností na obou stranách. Druhá půle začala v obdobném duchu jako ta první, ale tentokráte se v 51. minutě dostala do vedení Lučina. O devět minut později to bylo už 3:1 pro hráče Lučiny. Doberští hráči propadli při standartce soupeře a následoval trest v podobě třetího gólu v naší síti. V 67. minutě naši hráči opět spatřili světlo na konci tunelu a to když po Palarčíkově rohu našel Pánek malinkou skulinku v soupeřově šestnáctce a zkušeně hlavou zavěsil. Posledních deset minut zápasu doberští otevřeli obranu a snažili se vyrovnat. Lučina měla několik vyložených šancí jak tuto taktiku potrestat, ale především díky skvělému Gryžboňovi na stoperu a Baranovi v brance se jim to nepovedlo. Naopak! V poslední minutě  zápasu převzal na půli hřiště balon Bednárek, který snovým pasem vyslal do šestnáctky Šmahaje a ten intuitivně naservíroval balon pod sebe kde již číhal osamocený Rajnoch a svým druhým golem rozhodl o spravedlivé remíze 3:3.

Branky Dobré: 2x Rajnoch, Pánek

Sestava Dobré: Baran - Bayer, Bednárek, Gryžboň, Kendzior - Dužík, Filipčík, Palarčík, Horáček - Rajnoch, Šmahaj

Do hry se postupně zapojili: Pánek, Platoš, Papřok I., -  trenér Kowalík

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Více fotek ze zápasu je v naší FOTOGALERII.                                                                    autor: Marek Myšinský


29.1.2011 - 1. utkání zimního turnaje na umělé trávě v Českém Těšíně:

                                                                                 

                                            FC Horní Bludovice            VS.          TJ Sokol Dobrá

                                              0                 :               4

Branky Dobré:  Šmahaj D, Kendzior T., Černý L., Herník D.

Sestava Dobré: Baran P. (Novák M.) - Bayer A., Imričko M., Gryžboň J., Kendzior T. - Rajnoch P., Herník D., Nikl R.,                                                       Dužík V. - Černý L. (Baran P.), Šmahaj D. - trenér Kowalík


15.1.2011 proběhl v prostorách multifunkčního sálu Zš Dobrá již 3. ročník Fotbalového plesu.

Všem přítomným předvedli své dovednosti naši nejmenší fotbalisté, kteři si za svojí exhibici odnesli velký potlesk.

Dále předvedl své umění barman Mirek Pantok. Po celý večer hrála k poslechu a tanci kapela TANGO.

 

 

 

 

 

 

Další fotografie naleznete v naší FOTOGALERII.

Všem zůčastněným děkujeme za účast a těšíme se na další podobnou akci.


8.1.2011 se konal již tradiční Tříkrálový turnaj v malé kopané. Tato akce proběhla za pomoci TJ Sokol Dobrá a finanční pomoci Sportovní komise obce Dobrá.

 
Vítězem turnaje se stal tým JELENI, druhé místo obsadil tým RYCHLÉ ŠÍPY a třetí místo obsadil PANČA TEAM.
Králem střelců se stal PETR RAJNOCH se 14ti přesnými zásahy.
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Fotografie z tohoto turnaje jsou přidány ve FOTOGALERII.
 
Děkujeme za účast na této akci a těšíme se na další ročník...

 

TOPlist

aktualizováno: 26.03.2013 13:40:05